Де шукати житло переселенцям: добірка онлайн-сервісів, що допоможуть знайти прихисток

Головна сторінка Допомога переселенцям та біженцям Де шукати житло переселенцям: добірка онлайн-сервісів, що допоможуть знайти прихисток

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на кінець березня 2022 року переселенцями стали 10,5 мільйонів українців. З них 4 мільйони поїхали за кордон, ще 6,5 мільйонів людей намагаються знайти прихисток на Західній Україні. І, за оцінками ООН, близько 13 мільйонів людей “застрягли” в постраждалих районах або не можуть виїхати.

Юлія Маренич – переселенка з Харківщини. Виїжджала з чоловіком та донькою, коли постала небезпека опинитись в російській окупації.

Ми з чоловіком та дитиною виїхали з Чугуєва, що під Харковом. Ракети над нами літали постійно, і місто бомбили. У якийсь момент усі селища навколо мого міста опинились під окупацією ворога, і залишилась лише одна дорога, якою можна було виїхати з міста. Ми з чоловіком перелякались, що і її скоро можуть закрити, і тоді ми вже ніяк не виберемось. Тож зібрали в машину все, що могли, взяли п’ятирічну доньку та поїхали в більш безпечні області. 

Юлію та її родину ненадовго прихистили знайомі з Вінничини, але у їхньому помешканні не вистачить місця на ще одну родину. І тому дівчина зараз шукає більш довготривалі варіанти для розміщення трьох людей через сайт “Прихисток”. 

Ми в Українській фундації правової допомоги зробили гайд ініціатив та платформ пошуку житла для переселенців, які залишились в Україні.

Соціальний проєкт “Прихисток”

Урядова онлайн-платформа “Прихисток” з першого дня війни працювала як волонтерський проєкт, і от нещодавно стала державним вебресурсом. Тут публікують пропозиції безплатного житла українці, які готові прихистити своїх земляків з областей, охоплених бойовими діями. Але на ресурсі все більшає і закордонних пропозицій тимчасового житла для українців. 

Як зазначають організатори проєкту, сьогодні на сайті понад 12000 пропозицій безкоштовного житла. З них 3000  закордонні. 

Сервіс “Dopomagai.org” від IT-спільноти України

Допомагай! – це координаційна ініціатива з пошуку житла, гуманітарної підтримки та евакуації населення. Їхній підсайт shelter.dopomagai.org діє за таким же принципом, що і “Прихисток”: власники житла на сайті можуть додавати оголошення з надання безкоштовного житла, переселенці ж – бронювати житло тут або через безкоштовну гарячу лінію 0(800)332238. 

На платформі також турбуються про безпеку опублікованих оголошень та їх актуальність. Для цього 70 операторів кол-центру регулярно обдзвонюють всю базу оголошень, щоб перевірити їх актуальний стан та видалити, де не залишилось більше вільних місць. 

Shelter for UA

Shelter for UA – ще один сервіс, що об’єднує переселенців, які потребують житла в Україні, з тими, хто готовий його надати.

Окрім можливості пошуку прихистку, тут знайдете всеукраїнську мапу тимчасово доступних помешкань. Також для людей, що тут є кнопка “Попросити волонтерів знайти житло”.

SafeHomeUA

У Telegram-каналі SafeHomeUA публікують повідомлення від волонтерів та бізнесів, які готові надати прихисток, про гуманітарну допомогу. Тут також можна знайти інформацію про готелі, які також розміщують біженців – безплатно, або за доступною ціною.

Зважте ще на такі можливості пошуку житла для людей з зони активних бойових дій:

  • MapaHelp – сервіс, де можна знайти точки для біженців чи прихистку.
  • Центр Спільних Дій – гугл-форма, після заповнення якої волонтери знайдуть вам прихисток.
  • Прихисти Українців – телеграм-бот для надання або отримання притулку.
  • ВзаємоДія – це платформа, створена не тільки для пошуку тимчасового житла, але і для вичерпних консультацій для переселенців з будь-яких питань.
  • Бот від Мінцифри – допомагає 24/7 українським переселенцям отримати тимчасову домівку та необхідні речі у ЦНАПах.

Читайте також: 

Тимчасовий прихисток у Польщі

Тимчасовий прихисток у Румунії

Тимчасовий прихисток у Словаччині