Адвокація права

Покращення доступу до правосуддя представникам маргіналізованих груп населення

Діяльність напряму “Адвокація права” спрямована на розвиток механізмів захисту прав маргіналізованих груп на захист прав та представництво їх інтересів. 

Наша мета –  переконати суспільство та державу у необхідності змінити ставлення до суспільних проблем: доступ до правових послуг, медичної допомоги та захисту від дискримінації для найбільш вразливих груп населення та докласти зусиль до її розв’язання. 

Результатом наших спільних з партнерами адвокаційних зусиль стане зміна наявної в Україні правової реальності:

  • Створення механізмів та процедури ефективного розслідування злочинів, скоєних з мотивів нетерпимості/на ґрунті ненависті (стаття 161, стаття 115 п.14, статті 121, 122, 126, 127,129 та п.3 статті 167 Кримінального кодексу України).
  • Створення механізмів та процедур для дотримання ЗУ “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, захисту людей, які зазнали дискримінації. 
  • В умовах криміналізації секс-працівники та споживачі наркотичних засобів у разі виникнення проблем правового характеру не звертаються за допомогою. Вдосконалення, зміну (або відміну) статті 181-1 КУпАП, 302 статті КК України, 303 статті КК України можна розглядати як ефективну стратегію зменшення неправомірних дій по відношенню до секс-працівників та споживачів наркотичних засобів та покращення їх доступу до медичних та соціальних послуг.