У Харкові розпочато тренінгові сесії для поліцейських щодо стандартів використання “Custody Records”

Головна сторінка У Харкові розпочато тренінгові сесії для поліцейських щодо стандартів використання “Custody Records”

Серед тренерів – експерти команди, яка ініціювала впровадження системи Custody Records в Україні, та низка міжнародних фахівців.

Система електронної фіксації всіх дій із затриманими особами «Custody Records» вже випробовується в підрозділах правоохоронних органів Дніпропетровської, Луганської, Львівської, Рівненської, Харківської  та поступово встановлюється в інших областях України.

Проте налаштування електронної системи та відеоспостереження – не єдина передумова нового підходу до роботи з затриманими. У першу чергу, запорукою успіху є безпосередньо навчання поліцейських практичним інструментам роботи з затриманими, артикулювання та підтримки єдиного розуміння Стандарту затримання особи.

Фото: https://www.facebook.com/police.human.right

Саме тому експертна група та організації, які ініціювали впровадження системи Custody Records в Україні, долучилась до тренінгової сесії для поліцейських у Харківському Національному університеті внутрішніх справ. Серед лекторів – представники Управління дотримання прав людини НПУ, Начальник Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах Офісу Генерального прокурора Юрій Бєлоусов, менеджерка Програми “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” Василина Яворська, керівник програми “Права людини в місцях несвободи” Експертного центру з прав людини Віктор Чупров, директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома. Під час навчальних сесій тренінгу особливу увагу приділяють стандартам затримання особи, цілям та завданням системи Custody records, а також необхідності змін практики роботи поліцейських. 

Крім українських експертів, сесії проводять тренери Управління ООН з обслуговування проєктів (UNOPS) Пітер Вілсон і Вільям Брейм.

Зазначимо, що команда організацій-партнерів зараз готує спільну комплексну дистанційну навчальну програму для патрульних, слідчих (детективів), прокурорів та слідчих суддів щодо стандартів захисту прав затриманих осіб та правоохоронців, яка буде відповідати технічному завданню впровадження системи “Custody Records”. 

Додаткова інформація:

За ініціативи програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”, з кінця 2016-го року створена робоча група, яка працює над впровадженням в ізоляторах тимчасового тримання та відділеннях поліції  системи забезпечення прав затриманих «Custody Records». До групи входять експерти Національної поліції, Міжнародного фонду «Відродження», Української фундації правової допомоги та Експертного Центру з прав людини. Система передбачає електронне документування, цілодобове відеоспостереження, впровадження зміни філософії затримання, запровадження посади осіб, відповідальних за захист прав людини у структурних підрозділах Національної поліції – інспекторів з дотримання прав людини. Вона гарантує захист прав кожного – як затриманих осіб, так і працівників поліції.