Для прокурорів розробили спеціалізовані курси щодо підвищення ефективності розслідувань злочинів з мотивів нетерпимості

Головна сторінка Для прокурорів розробили спеціалізовані курси щодо підвищення ефективності розслідувань злочинів з мотивів нетерпимості

Нещодавно 20 процесуальних керівників успішно завершили навчання у межах курсу „Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, вчинених з мотивів нетерпимості”. Чому важливо було створити таку навчальну програму?

За п’ять років українські поліцейські відкрили 616 кримінальних проваджень щодо правопорушень, скоєних з мотиву нетерпимості (597 з них за статтею 161 КК України). Однак до суду дійшло лише 27 таких справ. Проаналізувавши ці справи, експерти сфери доступу до правосуддя, як громадських, так і державних організацій, дійшли висновку, що в усьому винні недосконале законодавство та нестача знань в учасників досудового розслідування.

Щоб покращити ефективність розслідування злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості, Фундація разом із партнерами за підтримки Freedom House вирішили розробити спеціалізований навчальний курс для учасників досудового розслідування: прокурорів, поліцейських, слідчих.
У вересні було укладено Меморандум про співпрацю між Фундацією та Тренінговим центром прокурорів України, щоб разом організувати навчання для процесуальних керівників щодо розслідування та ведення справ про злочини, вчинені з мотивів нетерпимості.

Програма тренінгового курсу „Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, вчинених з мотивів нетерпимості” у підсумку була складена з таких тем, як “Ідентифікація злочинів на ґрунті ненависті”, „Докази та доказування у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості”, „Комунікація з медіа у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості”
Вже у грудні перші 20 прокурорів та прокуророк успішно завершили навчання. Завдяки цьому у своїх містах та областях вони здійснюватимуть ефективне розслідування злочинів, вчинених з мотивів нетерпимості.

Наступного року спеціалізовані тренінги продовжаться. Тих, хто вміло здійснює процесуальне керівництво у справах про злочини, вчинені з мотивів нетерпимості, ставатиме дедалі більше. Також у 2022-му заплановані тренінги для поліцейських.
Це означає, що більше тих, хто вчиняє злочини з мотивів нетерпимості, відповідатимуть за свої дії за законом. А про те, як невідворотність покарання впливає на статистику, впевнені, ви знаєте.

Додаткова інф: Тренінговий курс „Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, вчинених з мотивів нетерпимості” був розроблений Фундацією спільно з Тренінговий центр прокурорів України, адвокатами за підтримки Freedom House Ukraine.