Майстерня громадянського суспільства з питань боротьби зі злочинами ненависті від Freedom House

Головна сторінка Захист від дискримінації Майстерня громадянського суспільства з питань боротьби зі злочинами ненависті від Freedom House

Міжнародна правозахисна організація Freedom House відкриває реєстрацію на восьму Майстерню громадянського суспільства «Моніторинг та документування інцидентів на ґрунті ненависті під час війни», яка відбудеться 22 грудня 2022 року. Реєстрація відкрита до 20 грудня включно.

Цей захід стане восьмим у серії квартальних Майстерень громадянського суспільства, основною метою яких є об’єднання представників та представниць спільнот, підданих насильству на ґрунті ненависті, правозахисників і правозахисниць, а також інших представників громадянського суспільства, які спільно працюватимуть над проблемою насильства на ґрунті ненависті.

Під час Майстерні учасники матимуть можливість:

  • дізнатися про основні виклики та проблеми, з якими стикаються жертви насильства на ґрунті ненависті під час дії режиму воєнного стану в Україні, у тому числі при взаємодії з правоохоронними органами, військовослужбовцями та представниками територіальної оборони;
  • отримати інформацію про оновлену методологію та результати моніторингу після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну;
  • обговорити процес моніторингу і документування воєнних злочинів на ґрунті ненависті та особливості моніторингу конкретних інцидентів на ґрунті ненависті, вчинених російськими військовими;
  • долучитися до регіональної мережі моніторів;
  • поділитися власним досвідом роботи у цій сфері;
  • сформувати спільні адвокаційні стратегії.

Фінансування ініціатив щодо подолання проблеми насильства на ґрунті ненависті

Після проведення заходу учасники отримають можливість запропонувати власну ініціативу із розробки та адвокації ефективних політичних рішень, націлених на подолання проблеми насильства на ґрунті ненависті проти певної спільноти чи спільнот на національному чи місцевому рівні, у тому числі під час дії воєнного стану в Україні.

Найкращі пропозиції матимуть можливість отримати фінансову підтримку Freedom House в обсязі приблизно 15,000 доларів США. Кожен переможець буде зобов’язаний презентувати свою ініціативу та досягнення під час проведення наступної Майстерні громадянського суспільства.

Хто може взяти участь у Майстерні?

До участі запрошуються регіональні громадські активіст(к)и, правозахисники/ці та представники/ці вразливих груп або організацій, які працюють з ЛГБТ+, етнічними чи релігійними меншинами, та медіа, що пишуть про вразливі групи. Пріоритет надаватиметься регіональним представникам/цям громадянського суспільства, які зацікавлені в долученні до мережі моніторингу Freedom House та опишуть свою мотивацію для участі в Майстерні.

Майстерня відбудеться 22 грудня 2022 року в режимі онлайн та триватиме з 10:00 до 13:30. Виключно відібрані учасники та учасниці отримають повідомлення про підтвердження участі та посилання на участь в Майстерні на платформі Zoom.

Для участі у Майстерні необхідно заповнити реєстраційну форму. Заявки на участь приймаються до 20 грудня включно. 

Більше інформації про проєкт «Об’єднанні в боротьбі з насильством на ґрунті ненависті в Україні» за посиланням

Партнери проєкту:

Truth Hounds

Українська фундація правової допомоги

Центр прав людини ZMINA

Правозахисний ЛГБТ Центр «НАШ СВІТ»

Правозахисний ромський центр

Конгрес національних громад України