Як під час війни працюють параюристи Миколаївщини?

Головна сторінка Вразливі групи Як під час війни працюють параюристи Миколаївщини?

Як під час війни евакуювати за кордон дитину з інвалідністю та забезпечити їй допомогу на місці? З такими запитами під час війни працював параюрист та волонтер системи БПД Артем Кривцов — поряд із потребою в гуманітарці та консультаціями щодо компенсації за зруйноване житло.

Юридична освіта не потрібна, аби стати параюристом, проте Артем має повну юридичну освіту

Зараз Артем Кривцов очолює ГО “Молодіжний центр наукової діяльності” у Миколаєві,  а ще керує низкою правопросвітницьких проєктів, зокрема і Миколаївською школою параюристів та “Школою волонтерів БПД”. Артем Кривцов розповів Фундації, з якими запитами до його колег-параюристів містяни звертаються під час війни. 

Запити містян до параюристів: до та після війни

Артем розповідає, що ДО ВІЙНИ разом з колегами допомагав громадянам із питаннями соціального забезпечення, додатково консультував щодо адміністративних правових питань, трудових і цивільних правовідносин.

ПІД ЧАС ВІЙНИ він створив цілу волонтерську групу для виїздів до громадян, аби забезпечити жителів області гуманітарною допомогою і вирішити їхні правові потреби. 

— Окремим напрямом роботи на початку війни стала допомога з виїздом за кордон українкам, у яких дітки мають інвалідність. Дистанційно допомагали їм облаштовуватись, шукали лікарні по місцю. Мені запам’яталась ситуація, де допомога була потрібна однорічній дитині з вадою серця. Ми допомогли матері з малятком дістатися до Молдови та знайти там лікарню. Нещодавно вона дзвонила, — розповіла, що після операції з дитиною все добре, — розповідає Артем. 

Артем каже, що сьогодні його параюристи найбільше отримують запитів на допомогу з таких питань: 

  • допомога соціально незахищеним верствам населення, 
  • оформлення статусу ВПО,
  • оформлення компенсації за зруйноване житло. 

Складнощі роботи у воєнний час

Головне завдання команди параюристів Артема — не лише консультування громадян перед тим, як спрямувати їх до юриста чи адвоката системи безоплатної правової допомоги. Вони також працюють в інтересах міста як проєктні менеджери. 

Фактично, параюристи, з якими співпрацює Артем — це універсальні фахівці, місток між БПД, громадянами, органами виконавчої влади та громадським сектором. 

— Серед наших параюристів є і студенти-правники, і юристи, і журналісти, і психологи. Під час війни найскладніше в роботі параюриста — пробитись через недовіру звичайних громадян. Зараз вони як ніколи бояться, що будуть порушені їхні права, чи розголошені персональні дані. Але нашим параюристам вдається знайти з ними спільну мову та допомогти, — каже Артем.  

Аби полегшити роботу тих, хто допомагає іншим, українські громадські організації та державні установи спільно створили додаток “Параюристи”.

Завантажуйте додаток “Параюристи”, гарантовано отримайте безоплатну правову допомогу, допомагайте іншим!