Сотні тисяч українських заробітчан в Польщі зможуть отримати правову допомогу завдяки KyivLEPP

Головна сторінка » UA2JSchool » Сотні тисяч українських заробітчан в Польщі зможуть отримати правову допомогу завдяки KyivLEPP

Збірна команда-учасниця Київської практичної програми посилення правової спроможності (KyivLEPP-2020) з України та Польщі почала реалізовувати свій план створення транскордонної інтерактивної ІТ-платформи для юридичних клінік.

Порахувати точну кількість наших заробітчан в Польщі досить складно. За даними Держстату, протягом 2015-2017 років з нашої країни виїхали приблизно 1,3 мільйона людей, найбільше – до Польщі, Росії й Італії. Багато з них працюють нелегально, тому як їм складно розібратися у всіх тонкощах працевлаштування за кордоном. І, якщо, не дай боже, людина отримує травму на виробництві, то вона боїться звертатися в поліцію і тим більше судитися з роботодавцем, який не забезпечив безпечних умов праці. В результаті потерпілому ще й доводиться влазити в борги, щоб оплатити своє лікування за кордоном. 

Щоб наші громадяни, а також громадяни Польщі, які приїжджають в Україну, могли отримати необхідну правову допомогу в питаннях працевлаштування, перетину кордону, сімейних, податкових та інших справах, збірна команда двох країн поставили перед собою амбітну мету – об’єднати зусилля студентів та викладачів юридичних клінік України та Польщі, а також долучити до цієї співпраці фахівців юридичних компаній. Рішення, як це зробити вони знайшли під час навчання в KyivLEPP-2020, а саме – створити транскордонну інтерактивну ІТ-платформу, яка об’єднає юридичні клініки двох країн. Вона буде містити базу справ, навчальний контент, сектор розваг (конкурси, фільми, ігри) та ін. Система дозволить обмінюватися даними між юридичними клініками, співпрацювати в режимі реального часу, ділитися, коментувати та розподіляти завдання. Таким чином платформа допоможе навчити безліч фахівців, які розбираються в законах сусідньої держави та можуть при необхідності допомогти там нашим громадянам, наприклад написати позовну заяву до суду.

На основі ідей, отриманих під час KyivLEPP, збірна-команда за підтримки свого куратора від Школи Віталія Охріменка вже завершила план дій по створенню цієї платформи.  Зараз задумане активно втілюють в життя. 

Спочатку планується розробити прототип, які включатиме найкращі приклади IT-платформ від Українських та Польських юридичних клінік. Далі серед студентів і викладачів буде проведено опитування, – вони оцінять прототипи та висловлять свою думку з приводу додаткових корисних функціональних можливостей. Далі функціонал буде впроваджений і протестований. Після цього для користувачів пропишуть правила приєднання до ресурсу та роботи в його системі. А в червні, відповідно до плану, почнеться масова рекламна кампанія з просування платформи.

Нагадаємо, що минулого року п’ять команд-учасниць програми KyivLEPP з Кенії, Киргизстану, України, Північної Македонії та Польщі  розробили проєкти, здатні поліпшити доступ до правосуддя у своїх країнах. Програма реалізується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя завдяки спільнотворенню колег з Української фундації правової допомогиКоординаційного центру з надання правової допомогиМережі правового розвиткуМіністерства юстиції Україниправового клубу PRAVOKATOR.Kyiv та за експертної й фінансової підтримки програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.