В Україні з’явилася дистанційна навчальна платформа, що спеціалізується на питаннях доступу до правосуддя

Головна сторінка Українська Школа Практичних Знань В Україні з’явилася дистанційна навчальна платформа, що спеціалізується на питаннях доступу до правосуддя
Платформа edu.ua2j.school об’єднує навчальний контент, який розроблений за участі експертів з громадського, корпоративного та державного секторів в межах Української школи практичних знань. Які курси вже доступні та які будуть ще додані найближчим часом?
Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя акумулює найкращі національні та міжнародні практики забезпечення ефективного доступу до правосуддя. Щоб більш людей змогли безплатно та в зручному форматі отримати ці знання, був створеній електронний ресурс edu.ua2j.school.

Зараз на цій платформі розміщено три курси:
  1. “Онлайн курс підготовки нових моніторів НПМ”, розроблений ГО “Освітній дім прав людини в Чернігові”. Він розрахований на слухачів, які планують брати участь в роботі Національного превентивного механізму, моніторингу місць несвободи.
  2. Курс “Посилення правової спроможності громадських організацій” від кращих юристів, аудиторів України та команди Pro Bono Lab. Він – для соціальних ініціатив, громадських об’єднань, благодійних організації, активістів, волонтерів, щоб вони могли уникнути помилок, яких найчастіше припускаються при створенні та функціонуванні громадських чи благодійних організацій.
  3. Курс “Надання безоплатної правової допомоги представникам і представницям вразливих до ВІЛ груп населення” призначений для адвокатів, юристів, правозахисників. Він був розроблений Українською фундацією правової допомоги у тісній співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки БО “Мережа 100 відсотків життя” і містить питання, з якими найчастіше звертаються до правників представники та представниці таких груп.
Користувачі платформи отримують доступ до відео та текстових матеріалів навчальних курсів, зможуть закріпити знання під час виконання домашніх завдань та перевірити рівень засвоєних знань через тестування. Після завершення курсу студенти отримують електронні сертифікати. 
У лютому на edu.ua2j.school з’явиться онлайн курс “Громадські радники”. Він дасть відповідь на ті питання, з якими найчастіше стикаються громадські активісти. Поступово платформа буде наповнюватись іншим навчальним контентам різної спрямованости (зараз в Школі 10 Програм, і з кожним роком їх кількість зростає).

“Команди програм Школи створюють навчальний курс, дизайнують його і розміщують на платформі. Варто зазначити, що представники різних ініціатив у сфери доступу до правосуддя можуть створити в межах Школи нову Програму, дотримуючись певних критеріїв”, – зазначає Олександр Баранов, член Ради засновників Школи, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги.
Нагадаємо, що Українська школа практичних знань з питань доступу до правосуддя була створена у 2019-му році за ініціативою Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги, ВБО «Українська фундація правової допомоги», ГС «Мережа правового розвитку», ГО «Асоціація юридичних клінік» та міжнародних партнерів – МФ «Відродження», Канадського бюро міжнародної освіти, проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Офісу Ради Європи в Україні.