Офіційне відкриття Club Justice: до клубу долучилися організації з десяти країн

Головна сторінка Українська Школа Практичних Знань Офіційне відкриття Club Justice: до клубу долучилися організації з десяти країн

Нещодавно відбулось відкриття міжнародного клубу інноваторів у сфері доступу до правосуддя. Під час першої онлайн-зустрічі його учасники та учасниці обговорили ряд важливих проблем та подальші плани.

Місія Club Justice – глобальний діалог інноваторів у сфері доступу до правосуддя. У Клубі об’єднуються задля обміну новинами, досвідом із впровадження ініціатив однодумці з різних куточків світу. Клуб створено у відповідь на глобальні виклики для сфери доступу до правосуддя, для пошуку рішень  правових проблем, які в різних країнах мають схожі причини та наслідки. Також у Клубі шукатимуть практичні ініціативи, які можуть бути розроблені в українському інкубаторі ідей KyivLEPP (Київська практична програма посилення правової спроможності).

Під час обговорення на відкритті Клубу особливу увагу приділили проблемам, які виникали в організацій сфери доступу до правосуддя щодо громадського здоров’я, соціальних питань, спричинених пандемією COVID-19. Учасники обговорили актуальні технологічні рішення, роль громадських радників у подоланні наслідків пандемії, важливість роботи з доказовою інформацією для розробки людиноорієнтованих рішень, а також поділились досвідом залучення pro bono юристів до ініціатив, направлених на вирішення питань громадського здоров’я та інших соціальних питань. Також своїм досвідом із впровадження  розроблених під час KyivLEPP рішень ініціатив поділились випускниці KyivLEPP – Весна Шапкоскі (Let Station) з Північної Македонії та Ана Гудадзе (Rights Georgia) з Грузії. 

Учасники вирішили об’єднатися у робочі тематичні групи за напрямами:  технологічні рішення, діяльність громадських радників, залучення pro bono юристів. У подальшому кожна з таких груп  розробить дорожні карти  для спільної роботи, адвокації або нададуть рекомендації для спільноти. Докладніше про експертні групи ми розповімо найближчим часом.

За словами керівниці програми Club Justice, координаторки проектів Української фундації правової допомоги Катерини Єрошенко, до клубу вже приєдналися організації сфери доступу до правосуддя не тільки з України, але й Албанії, Аргентини, Грузії, Киргизстану, Молдови, Монголії, Кенії, Північної Македонії, Польщі.Нагадаємо, долучитися до Club Justice можна тільки за запрошенням однієї з організацій-учасниць Клубу. Кожна організація має річний ліміт на поширення такого запрошення – для 5 організацій-партнерів. Інновації у сфері доступу до правосуддя тут: https://clubjustice.org.

З-поміж українських організацій до клубу увійшли Міністерство юстиції України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правового розвитку, Асоціація громадських радників України, Асоціація юридичних клінік України, громадська організація ”Україна без тортур”. Діяльність Клубу підтримує  програма “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.