Завдяки KyivLEPP-2020 правову допомогу щорічно можуть отримати близько 500 мешканців та мешканок віддалених селищ у Північній Македонії

Головна сторінка » UA2JSchool » Завдяки KyivLEPP-2020 правову допомогу щорічно можуть отримати близько 500 мешканців та мешканок віддалених селищ у Північній Македонії

Команда-учасниця Київської практичної програми посилення правової спроможності з Північної Македонії завершила свій план створення мобільного офісу параюристів. Яким він буде і коли почне працювати?

У Північній Македонії вкрай складно надати правову допомогу мешканцям віддалених селищ (в першу чергу мова йде про муніципалітети Прілеп, Кривогаштан та Дольнен). У деяких випадках фахівцям доводиться долати сотні кілометрів бездоріжжя по кілька разів на добу. Телефонна і онлайн-служби, які існують в країні, полегшують їм роботу, проте, всіх питань не знімають, адже ряд справ громадян вимагає більш ретельного підходу і розібратися в них дистанційно неможливо. Що робити? Відповідь на це питання команда з Північної Македонії сформулювала, коли пройшла разом з командами з Кенії, Киргизстану, України та Польші курс дизайн-мислення Київської практичної програми посилення правової спроможності.

Днями команда за підтримки свого куратора вiд Школи, виконавчого директора Мережі правового розвитку Євгена Полтенко, завершили свій план дій, побудований на основі прототипу, розробленого під час KyivLEPP. Їх ідея полягє в тому, що консультувати віддалені селища будуть мультидисциплінарні команди, які працюватимуть в мобільному офісі: юристи, параюристи, психологи, консультанти з соціальних питань. Такий офіс розміститься в транспортному засобі з необхідним обладнанням або в орендованих в різних селищах на певний день тижня приміщеннях.

У плані, який був представлений учасницею команди Північної Македонії, виконавчою директоркою Асоціації правової освіти та прозорості “LET STATION” STANICA PET Весною Шапкоскі, значиться, що завдяки такому рішенню щорічно допомогу отримають не менше 500 жителів муніципалітетів Прілеп, Кривогаштан і Дольнен. Створити мобільний офіс для параюристів (Mobile office for paralegal aid (МОРА)) випускники KyivLEPP2020 хочуть за 11 місяців 2021-го року: почнуть з дослідження правових потреб мешканців трьох муніципалітетів, за результатами якого будуть сформовані команди, складені графіки роботи офісів у населених пунктах 3-х регіонів, команди почнуть функціонувати в тестовому режимі. Усі кейси будуть вноситися в національну базу даних, яку вже використовує LET STATION і інші організації. У грудні команда KyivLEPP повторно опитає місцевих жителів, щоб підвести підсумки роботи пілотного проекту МОРА.

Нагадаємо, що в минулому році п’ять команд-учасниць програми KyivLEPP розробили проєкти, здатні поліпшити доступ до правосуддя в своїх країнах. Зараз вони узгоджують свої плани дій з кураторами від нашої Школи. Програма реалізується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя завдяки спільнотворенню колег з Української фундації правової допомогиКоординаційного центру з надання правової допомогиМережі правового розвиткуМіністерства юстиції Україниправового клубу PRAVOKATOR.Kyiv та за експертної й фінансової підтримки програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.