Минулого року Українській школі практичних знань вдалося зробити суттєвий внесок в сфері практичного навчання для посилення доступу до правосуддя як в нашій країні, так і за кордоном.
Навчання в дев’яти програмах Школи пройшли 31 громадська організація, 507 осіб з 22-ох регіонів України, 25 учасників та учасниць з Кенії, Киргизстану, Північної Македонії та Польщі. Були реалізовані 5 навчальних курсів, проведені 7 досліджень у сфері доступу до правосуддя, 17 навчальних вебінарів та майстер-класів, перекладені українською мовою 2 аналітичні доповіді, організовані Фестиваль Street Law та Pro Bono тиждень.
Команда Програми «Громадські радники» в 2020-му створила навчальний курс для менторів (наставників), які зараз здійснюють експертний супровід учасників та учасниць навчання під час основного курсу. Цього року планується розробити інтерактивний онлайн-курс для підготовки радників.
Завдяки Київській практичній програмі посилення правової спроможності (KyivLEPP) п’ять команд з України, Польщі, Північної Македонії, Киргизстану та з Кенії розробили у своїх країнах моделі вирішення проблем доступу до правосуддя.
У Лабораторії Pro Bono виробили навчальний відеокурс «Посилення правової спроможності громадських організацій». У ньому взяла участь 31 соціальна ініціатива, і ще 10 уже подали заявки на другий набір.
Програма «Правоспроможна громада» охопила минулого року 11 територіальних громад дев’яти регіонів України та допомогла в створенні чотирьох проєктів місцевих програм правової допомоги.
Команда Legal IT Hub з партнерами сформулювали список корисних інструментів для роботи on-line та дистанційних вебінарів, а також – збірник порад із кібербезпеки для організацій у період віддаленої роботи під час пандемії COVID-19.
Команді програми «Інтерактивна правопросвіта «Street Law» вдалось комплексно дослідити новий напрямок – фінансові послуги та захист споживачів фінансових послуг. У підсумку в онлайн-форматі був організований перший Фестиваль Street Law «FIN $KILLS», під час якого відбулися інтерактивні уроки та презентація правопросвітних відео, знятих студентами.
У 2020 році програма «Захист від дискримінації» розширила мережу адвокатів, захисників від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті. Понад 20 адвокатів, які вміють захищати клієнтів у таких питаннях, працюють зараз по всій території України.
Для забезпечення якісною безоплатною правовою допомогою в питаннях цивільних та адміністративних правовідносин Лабораторія ініціатив розширення доступу до правосуддя для вразливих до ВІЛ груп провела 5 тренінгів для 130 працівників центрів з надання БВПД.
Наприкінці минулого року до Школи увійшла нова програма, метою якої є розвиток мережі моніторів національного превентивного механізму (НПМ).
Зробити все це вдалося завдяки співпраці Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги, Мережі правового розвитку, Українській фундації правової допомоги, Асоціації юридичних клінік України, Регіонального центру прав людини, Мережі правових клубів «PRAVOKATOR», Центру прав людини ZMINA, Асоціації громадських радників України, Kyiv Legal Hackers, Namati, The Global Network for Public Interest Law (PILnet).
Також Програми Школи не можливо було б реалізувати без підтримки Міжнародного фонду «Відродження» Фонду Чарльза Стюарта Мотта, БО «100 % життя», Агенства США з міжнародного розвитку в рамках гранту, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору», Представництва Freedom House, Inc. в Україні.
Детальніше – в річному звіті Школи-2020.