Систему електронної фіксації дій щодо затриманих осіб почали впроваджувати у територіальних підрозділах поліції

Головна сторінка Технологічні рішення Систему електронної фіксації дій щодо затриманих осіб почали впроваджувати у територіальних підрозділах поліції

Система електронної фіксації всіх дій відносно затриманих “Custody Records” вже апробовується у відділі поліції в Харкові. Можливості даного пілоту продемонструємо 9 червня.  З часом цю систему запровадять по всій території України. 

“Custody Records” – система електронної фіксації всіх дій відносно затриманих осіб, метою якої є забезпечення прав затриманих осіб та самих поліцейських відповідно до європейських стандартів (подібна система успішно зарекомендувала себе у Великобританії). Custody Records передбачає здійснення цілодобового відеонагляду, який фіксує всі дії поліції стосовно затриманих, та інформування відповідальних осіб про завершення терміну тримання. В подальшому планується запровадження автоматичного повідомлення системою  центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про факт затримання особи. Фахівці – інспектори з дотримання прав людини, будуть здійснювати контроль за забезпеченням дотримання прав людини, законність тримання під вартою, гарантувати безпечне середовище,  а також виявляти порушення процесуальних прав та гарантій до поміщення особи в ізолятор тимчасового тримання. 

Система “Custody Records” як пілотний проєкт з 2016 року успішно функціонує в ізоляторах тимчасового тримання в Дніпрі, Кропивницькому, Сарнах, Херсоні, Харкові та Сєвєродонецьку. Як відзначають в Управлінні дотримання прав людини Національної поліції України, лише з початку року, завдяки відеомоніторингу в ІТТ, вдалося врятувати сімох людей, які намагалися вчинити самогубство.

Зараз систему “Custody Records” поступово впроваджують у кожному підрозділі поліції, про що Голова Національної поліції Ігор Клименко повідомив 11 лютого під час колегії Міністерства внутрішніх справ України. Вперше її почали пілотувати у відділі №1 Харківського районного управління №1 ГУНП в Харківській області.

09 червня в приміщенні даного відділу поліції міста Харкова відбудеться демонстрація роботи пілотного проєкту електронної системи  “Custody Records”.

Захід відбудеться за участі команди, яка займається впровадженням електронної системи: 

  • Міністерство внутрішніх справ України.
  • Національна поліція України.
  • Управління дотримання прав людини Національної поліції України.
  • Офіс Генерального прокурора.
  • Програма “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”. 
  • Українська фундація правової допомоги.
  • Експертний Центру з прав людини.

Під час демонстрації організатори ознайомлять гостей з роботою  системи “Custody Records” з моменту затримання до моменту доставлення та перебування особи у відділі поліції,  а також розкажуть про роль у цьому процесі інспектора з дотримання прав людини (кастоді офіцера). 

Після демонстрації заплановано обговорення пілотного проєкту “Custody Records”.

Запрошуємо на презентацію представників ЗМІ та блогерів. Для акредитації просимо написати на електронну пошту aleinik@ulaf.org.ua прізвище, ім’я, по батькові журналіста або блогера, назву ЗМІ та контактний номер телефону.

Місце презентації:   відділі №1 Харківського районного управління №1 ГУНП в Харківській області, місто Харків (просп. Гагаріна, 76)

Час: 9 червня з 12:30 до 13.30

Додаткова інформація:

Система забезпечення прав затриманих впроваджується Національною Поліцією України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, Української фундації правової допомоги та Експертного Центру з прав людини в ізоляторах тимчасового тримання з 2017 року та районних відділах Національної поліції України з 2020 року. 

Система забезпечення прав затриманих це поєднання електронного документування, цілодобового відеоспостереження, впровадження зміни філософії затримання, процедур та запровадження посад осіб відповідальних за захист прав людини у структурних підрозділах Національної поліції – інспекторів з дотримання прав людини. Система забезпечення прав затриманих гарантує захист прав кожного громадянина, як затриманих осіб, так і поліцейських Національної поліції.