Мобільний додаток для досудового розслідування визнали однією з кращих інновацій у праві

Головна сторінка Технологічні рішення Мобільний додаток для досудового розслідування визнали однією з кращих інновацій у праві

Міжнародний фонд “Відродження” оголосив десятьох переможців конкурсу “Цифрові права та інновації в праві”. До списку потрапила і наша Фундація

У період всесвітньої пандемії коронавірусу мобільні додатки не просто полегшують життя, але і часом є єдиним способом отримати інформацію і вирішити проблему, в тому числі правову.
Міжнародний фонд “Відродження” нещодавно провів конкурс “Цифрові права та інновації в праві” серед громадських організацій, які працюють над створенням подібних продуктів. Одним з кращих визнали ініціативу Фундації “Підтримка впровадження технологічних інновацій кримінальної юстиції”, які разраховані на поліпшення мобільного додатку “Стандарти досудового розслідування” (JustStandards). Він створений в першу чергу для слідчих (детективів), прокурорів, слідчих суддів, але також може бути корисним простим громадянам.

“Додаток створено із залученням практиків і допомагає уникнути помилок під час досудового розслідування, залученим в цей процес сторонам. У першу чергу він орієнтований на слідчих (детективів), прокурорів, слідчих суддів, але також може бути корисний і людям, яких затримала поліція “, – пояснює директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома.

У програмі чітко прописані “ролі” слідчого, прокурора, слідчого судді, Кастоді офіцера, службової особи, а так само всі етапи досудового розслідування від затримання особи до завершення процесу.

“Зараз, враховуючи відгуки користувачів, ми працюємо над удосконаленням “JustStandards“. Плануємо створити фід-бек панель для зв’язку з адміністратором, чек-листи для можливості перевірки користувачем всіх потрібних дій за конкретним типом провадження, розділ особистих нотаток користувача, а також додати можливість індивідуальної роботи з текстом”, – говорить Микола Сіома.

Мобільний додаток доступний як для Android, так і для iOS.