Українські юристи весь тиждень безкоштовно консультували ГО. Про що вони говорили і як допомогли уникнути ряду проблем, пов’язаних з COVID-19?

Головна сторінка Pro Bono Українські юристи весь тиждень безкоштовно консультували ГО. Про що вони говорили і як допомогли уникнути ряду проблем, пов’язаних з COVID-19?

Сьогодні бізнес став більш охоче допомагати громадським організаціям, розуміючи свою соціальну відповідальність і важливість підтримки один одного в період пандемії Covid-19. Одразу чотири великі українські та міжнародні юридичні фірми погодились pro bono взяти участь в European Pro Bono Week 2020 в Києві. Їхні співробітники поділилися своїм цінним досвідом в аудиті, складанні трудових та інших договорів, підготовці до суду, впровадженні корпоративного кодексу етики.

Наприклад, один із спікерів розповів, що якщо ви працюєте віддалено з дому, то обов’язково в трудовому договорі потрібно прописати, де саме. Коли в угоді вказано іншу адресу, – то вас при бажанні можуть звільнити за прогул. І навпаки при відсутності адреси співробітник має право не приходити на роботу – це не буде вважатися прогулом.

Почитати конспекти всіх лекцій можна на сайті Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя:

  1. Зовнішній аудит громадських організацій”. Засновник аудиторської компанії “Марінченко і партнери” Олександр Марінченко дав кілька слушних порад, як підвищити шанс на отримання гранту від донорів і де шукати аудиторів для проєктів.
  2. Судовий процес: до чого має бути готова громадська організація, збираючись до суду?”. Юристка міжнародної юридичної фірми DLA Piper Ukraine Марина Опірська розповіла про типові помилки при підготовці до розгляду справи.
  3. Трудові відносини в громадській організації”. Юристка київського офісу найбільшої міжнародної юридичної фірми Dentons Kyiv Office Олександра Піскун поділилася досвідом, як правильно оформити трудові відносини в часи пандемії, коли співробітники працюють вдома чи в офісі.
  4. Договори громадської організації“. Партнерка юридичної фірми Spensers Зоя Красюк пояснила на що в першу чергу варто звертати увагу при складанні договорів, як правильно компенсувати витрати волонтерам і оформити співпрацю з ФОП, аби уникнути ризиків.
  5. Кодекс етики в громадській організації“. Cтарший юрист найбільшої у світі міжнародної юридичної фірми Dentons Kyiv Office Ігор Світлик розповів для чого потрібен такий документ і як зробити, щоб його дотримувались не лише ваші співробітники, а й партнери.

Нагадаємо, перший Європейський Pro Bono тиждень провели в листопаді 2019 року більш ніж у 10 містах, включаючи Париж, Мадрид, Мілан, Франкфурт і Брюссель. У Києві його організувала МО PILnet за підтримки Української фундації правової допомоги та програми Pro Bono Lab Української школи практичних знань. Тема нинішнього тижня: “Pro bono у відповідь на глобальну кризу”.

Програма Pro Bono Lab курується Українською фундацією правової допомоги. Діяльність реалізується спільно з експертами міжнародної організації PILnet, ZMINA. Центр прав людини та ІРЦ Правовий простір, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.