Фахівці юридичних компаній України об’єдналися під час Pro Bono Hackathon, щоб урегулювати процес навчання дітей у лікарнях

Головна сторінка Pro Bono Фахівці юридичних компаній України об’єдналися під час Pro Bono Hackathon, щоб урегулювати процес навчання дітей у лікарнях

В жовтні команда Pro Bono Lab разом із громадською організацією “Small Heart with Art” запросили в правовий клуб “Pravokator” експертів із різних сфер для розробки правового механізму взаємодії закладів освіти із закладами охорони здоров’я. Такого позитивного результату тоді передбачити ніхто не міг.

В Україні відсутній чіткий механізм навчання дітей, які перебувають в медичних установах. Налагоджувати цей процес декілька років тому почала громадська організація “Small Heart with Art”.

“У 2016 році в НДСЛ “Охматдит” ми познайомилися з дівчинкою, яка через хворобу жодного разу не відвідала школу. При цьому ніхто з вчителів з нею ніколи не займався. Вона навіть не вміла нормально читати. Тоді ми й вирішили створити Школу Супергероїв. Однак досі оцінки, які діти отримують в нашій школі не враховуються в школах за їхнім місцем проживання, куди вони повертаються після одужання”, – розповіла в інтерв’ю Української фундації правової допомоги координаторка Школи Супергероїв в НДСЛ “Охматдит”, голова правління ГО “Small Heart with Art” Людмила Сокур.

Щоб розв’язати таку правову проблему команда Pro Bono Lab 19 жовтня зібрала експертів у новому форматі розробки моделей рішень – Pro Bono Hackathon. Такий формат поєднав фахівців провідних юридичних компаній України, експертів сфер медицини, освіти та ЗМІ, волонтерів та вчителів громадської організації “Small Heart with Art”.

Разом обговорили питання щодо:

  1. Спрощення механізму зарахування дитини до лікарняної школи (Школа Супергероїв) на період лікування.
  2. Зарахування результатів навчання дитини в лікарні при поверненні у звичайну школу.
  3. Державної гарантії цього процесу – як фінансової, так і експертної.

Експерти виробили подальший план розв’язання цих питань, щоб працювати над ними дистанційно в групах.

Завдяки адвокаційній кампанії, часткою якої став і наш Pro Bono Hackathon, підтримці Соціального проєкту “Право на освіту” телеканалу “1+1”, Small Heart with Art вдалося досягти, щоб Кабінет міністрів України затвердив постанову про створення Державної установи Школа Супергероїв!

Однак, як зазначила засновниця ГО “Small Heart with Art” Євгенія Смірнова, попри прийняте рішення, в процесі навчання дітей залишилося чимало правових питань. Тому зараз команда Pro Bono Lab чекає нових запитів від громадської організації, щоб пропрацювати їх з партнерами з юридичного бізнесу.