Фундація підтримає проект, що вирішить проблему практики для студентів юридичних факультетів

Головна сторінка Новини Фундація підтримає проект, що вирішить проблему практики для студентів юридичних факультетів

 

У 2019 році стартує пілотний проект, згідно якого юридична клініка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка надаватиме безоплатну правову допомогу за підтримки Координаційного центру з надання БПД, тобто стане незалежним провайдером правової допомоги.

У п’ятницю, 14 грудня, Фундація підписала Меморандум про співпрацю із Координаційним центром з надання правової допомогиНаціональною асоціацією адвокатів УкраїниМіністерством юстиції УкраїниЮридичною клінікою «Pro bono» КНУ імені Тараса Шевченка та Асоціацією випускників юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.

Пілотний проект покликаний:

  • створити незалежного провайдера БПД з поєднанням ресурсів системи БПД та юридичної клініки КНУ ім. Тараса Шевченка
  • запровадити повний цикл юридично-освітньої практики для студентів — у тому числі з можливістю участі у судових засіданнях
  • запровадити механізми стажування для студентів(із перспективою набуття статусу адвоката).

“Саме при такій моделі практичного навчання студенти зможуть відшліфувати свої теоретичні знання, здобувати досвід і допомагати людям у вирішенні юридичних питань. Об’єднавши зусилля державних органів, студенства і неурядових організацій, зможемо надавати дійсно якісний продукт в юридичних клініках, надавати фахову допомогу”, — зазначила заступник Міністра юстиції Іванна Смачило.

“Ми бачимо великий потенціал у юридичних клініках, з одного боку як провайдера правової допомоги, з іншого — як ефективного механізму надання студентам-правникам практично орієнтованих знань та навичок. Головне завдання нашої організації — сприяння розвитку здорових юридичних мереж, і ми знаємо, що співпраця  державного та громадянського сектору допоможе посилити якість правової допомоги та покращити до неї доступ”, — зауважила Шейлат Афолабі, менеджерка проектів Української фундації правової допомоги.

“Ця подія знакова тим, що дасть можливість без відриву від навчання здобувати необхідний практичний досвід. Тільки поєднавши можливості, нам вдасться створити незалежного провайдера з надання правових послуг для громади Києва. Тут ви зможете здобути необхідний досвід, і не треба буде думати — а де взяти оті роки стажу, які вимагає роботодавець”, — зазначив Олексій Бонюк, керівник Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги.

“На сьогодні юридичну освіту не критикує хіба що ледащий — усе не так, мало практики та трендових курсів. Є частка правди у цій критиці. Ми прислуховуємося до неї, і хочемо змінювати нашу освіту не тільки на рівні прийняття нових законів, а уже сьогодні для наших студентів. Співпраця із практикуючими структурами — Координаційним центром та Міністерством юстиції — якраз те, що дозволить нам поєднати якомога краще теорію і практику”, — розповіла Леся Отраднова, заступник декана юридичного факультету.

Можливість для студентів надавати безоплатну правову допомогу — лише перший крок співпраці, а у перспективі вони зможуть представляти інтереси громадян у судах.