Адвокати надаватимуть правову допомогу клієнтам сервісних організацій — зокрема, людям, які живуть з ВІЛ, та людям, які вживають ін’єкційні наркотики та працівникам комерційного сексу.
Київ та Київська область, Одеса, Черкаси, Луцьк, Запоріжжя, Донецька, Луганська, Вінницька, Дніпровська області стали пілотними регіонами, в яких адвокати надаватимуть правову допомогу клієнтам сервісних організацій.
Фундація, Українська Гельсінська Спілка з прав людини, благодійна організація «Всеукраїнська організація наркозалежних жінок «ВОНА», Всеукраїнська організація людей з наркозалежністю «ВОЛНА», Благодійна організація «Легалайф-Україна» Благодійний фонд «Надія та Довіра» у червні 2019 року домовились про співпрацю для покращення доступу до правової допомоги людям уразливим до ВІЛ. Спільно з партнерами та адвокатами-експертами була розроблена модель співпраці “клієнт — сервісна організація — адвокат” та інструменти діяльності в межах пілоту. Ці документи були закріплені Меморандумом про співпрацю
У серпні 2019 Фундація провела Практикум для адвокатів, які працюватимуть з вразливими до ВІЛ групами населення. Метою заходу було поглиблення знань адвокатів та особисте спілкування з ключовими групами.
Наступний крок — знайомство адвокатів з партнерськими організаціями та їх клієнтами в регіонах, де надалі буде надаватись правова допомога за розробленим алгоритмом.
Алгоритм взаємодії виглядає таким чином:
- До організації звертається клієнт — представник вразливих до ВІЛ груп населення (робітник комерційного сексу, споживач ін’єкційних наркотиків, пацієнт замісної підтримувальної терапії та/або антиретровірусної терапії), який має правову проблему, для отримання правничої допомоги.
2.1. Отримавши запит, організація перевіряє відповідність суті запиту проблемам, визначеним у Переліку справ, який узгоджений спільно з Фундацією, іншими організаціями та адвокатами, внесений до Меморандуму про співпрацю.
2.2. Якщо питання, з яким звернувся клієнт, не підпадає під визначений Перелік справ, за рекомендацією організації такий Клієнт може звернутись до сайту Простору Pro Bono та знайти адвоката.
- Якщо клієнт звертається з питанням, суть якого підпадає під визначений Перелік справ:
- організація формує список запитів від клієнтів за формою, яка прописана у Меморандумі. Усі запити, суть яких підпадає під умови Меморандуму, організація вносить до цього списку.
3.1. Адвокат, отримавши список запитів клієнтів від організації, надає відповіді у форматі консультації безоплатно.
3.2. У випадку, коли проблема клієнта потребує звернення до суду та/або є стратегічною справою:
- адвокат працює з клієнтом лише за узгодженим чек-листом за фінансуванням роботи адвоката організацією, клієнтом особисто чи залученими партнерами.
Якщо ви адвокат і бажаєте працювати за таким алгоритмом, долучайтесь та пишіть нам на електронну адресу: yurfundacja@gmail.com
Діяльність відбувається за ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.