Команди параюристів допоможуть населенню розв’язувати правові проблеми в регіонах

Головна сторінка Новини Команди параюристів допоможуть населенню розв’язувати правові проблеми в регіонах

Під час війни параюристи створюють для українців умови для вирішення правових питань навіть у віддалених громадах та містах. 

Вони працюють як перша допомога: 

  • на місці інформують людей про права та свободи, 
  • перенаправляють до потрібних органів державної влади чи до центрів надання безоплатної правової допомоги. 

П’ять координаційних менеджерів-параюристів у регіонах уже формують потужні команди параюристів для консультації людей та перенаправлення до центрів безоплатної правової допомоги чи органів місцевого самоврядування. 

Для зручності в роботі вони використовуватимуть додаток “Параюристи”. 

Розкажемо про кожного з них детальніше. 

Яна Токарь — Східний регіон

Юристконсульт Юридичної клініки національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. 

У ці нелегкі часи для нашої держави, ми розуміємо важливість допомоги на юридичному фронті. Суспільство потребує консультацій з юридичних питань — швидко та якісно. Я працюю в Юридичній клініці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та вже багато років допомагаю населенню захищати свої права. Безумовною мотивацією виступає бажання полегшити життя людей, ознайомити їх з правами, які гарантуються законом та допомогти у розв’язанні юридичних питань, і за потреби перенаправити до БПД.

Дар’я Шинкаренко — Північний регіон 

Виконуюча обов’язки начальника управління правопросвітництва та вивчення правових потреб громадян Координаційного центру з надання правової допомоги 

— В Україні триває війна. Кожен з нас обирає особистий фронт, хтось займається ліками, хтось завозить гуманітарну допомогу. Наш фронт — юридичний. 

Параюристи – це люди, які зможуть допомогти мешканцям громад отримати доступ до безоплатної правової допомоги, розібратись в юридичних питаннях, які здаються надважкими. Зараз це необхідно мільйонам наших співвітчизників, тому, вважаю, залишатись осторонь просто неможливо.

Юлія Корнєєва — Центральний регіон

юристка-консультантка Кропивницького обласного центру соціально-психологічної допомоги, спеціалістка баз даних благодійного фонду “Карітас. Кропивницький”.

— У правовій державі доступність правової допомоги така ж важлива, як доступність медицини, освіти, соціального захисту тощо. Мені важливо допомагати людям, які знаходяться в часто складних життєвих ситуаціях, тому  в цій темі я вже давно — у тому числі і як параюристка. Параюристи не замінюють професійної юридичної допомоги, а мають допомагати людям розібратися, до якої інституції варто звернутись щодо розв’язання їхніх правових питань. З власної практики бачу, що співпраця юриста та параюриста дозволяє громадянам швидше та ефективніше долати юридичні бар’єри, і саме тому прагну системно поширювати таку практику у своєму регіоні.  

Артем Кривцов — Південний регіон

позаштатний радник міського голови Миколаєва, голова ГО “Молодіжний центр наукової діяльності”

Я переконаний, саме параюристи є первинною психологічною та юридичною підтримкою громадян, які потребують невідкладної правової допомоги! В умовах воєнного стану параюристи стали потужним інструментом довіри до системи безоплатної правової допомоги та доступом до першокласних правників, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Під час війни я створив цілу волонтерську групу для виїздів до громадян, аби забезпечити містян гуманітарною допомогою та закрити їхні правові потреби. Зараз ми працюємо із запитами щодо допомоги соціально незахищеним верствам населення, оформлення статусу ВПО, оформлення компенсації за зруйноване житло.

Ганна Николаїшин — західний регіон

Голова дрогобицької громадської організації “Спілка української молоді”, громадська радниця

Я вважаю, що за порадами інформаційно-правового характеру громадяни першочергово звертаються до тих, хто є найбільш наближеним до людей,  компетентним, відкритим та доступним. Найчастіше такими людьми є громадський актив — параюристи. Я хочу систематизувати діяльність параюристів Західного регіону України, котрі допомагають громадянам, що необізнані у своїх правах або потребують юридичного захисту прав, інтегруючи діяльність параюристів у систему надання правової допомоги в Україні.

Проєкт здійснюється Українською фундацією правової допомоги та Координаційним центром з надання безоплатної правової допомоги за підтримки Mott Foundation.