З початку 2020 року громадські радники допомогли понад 6 тисячам осіб

Головна сторінка Навчання З початку 2020 року громадські радники допомогли понад 6 тисячам осіб

Зараз по всій Україні налічується вже понад 140 громадських радників. А на початку наступного року до них можуть приєднатися ще 95. Рівно стільки було відібрано з найбільш активних жителів різних регіонів країни для проходження спеціальної освітньої програми.

З цього тижня та у продовж трьох місяців триватиме навчання для майбутніх радників. Вони дізнаються, як краще розуміти проблеми людей і де шукати допомогу у їх вирішенн, як працює місцеве самоврядування, які є інструменти впливу на владу, як здійснюється бюджетний процес і багато іншого.
Навчання здійснюється Українською Школою практичних знань з питань доступ до правосуддя за керівництвам ГО “Асоціація громадських радників України” у співпраці з Українською фундацією правової допомоги, Мережею правового розвитку, Координаційним центром з надання правової допомоги та правовими клубами PRAVOKATOR. Програму підтримуе Міжнародни фонд «Відродження».

Хто такі радники
Громадські радники – це активні члени суспільства, які розуміють, що треба зробити для поліпшення життя в своєму населеному пункті.
Як зазначив в своєму вітальному слові директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома, громадські радники, або українські параюристи – це ті, хто стоїть на сторожі справедливості.
“Завтра – річниця прийняття загальної декларації прав людини, яка проголошує гідність усієї людської сім’ї, рівноправність кожної людини. В Україні ми часто говоримо про справедливість лише коли несправедливість доходить до загрозливих вимірів. Насправді ж справедливості ми маємо прагнути завжди і всюди. Справедливість вимагає захисту, як юридичного так і не юридичного. Громадські радники, параюристи – це люди, які можуть подивитися на ситуацію незамиленим оком, назвати речі своїми іменами, сказати, що так чинити не можна, це не справедливо. Їх голос дуже гучно звучить, тому ми з партнерам цінуємо внесок наших колег в розвиток спільноти та навчання громадських радників “, – уточнює Микола Сіома.
За словами голови “Асоціації громадських радників України” Анатолія Левчука, зараз ця спільнота налічує 143 фахівця, яким тільки в 2020 році вдалося допомогти більше 6 тисячам осіб, підказавши і направивши їх в потрібні правові інституції.

Чим корисний курс
Ольга Гальченко, координаторка Програми “Права людини та правосуддя”к Міжнародного фонду “Відродження”, який був одним з ініціаторів розроблення навчальної програми для громадських радників у 2017 році, відзначила серед основних переваг даної програми і спільноти в цілому:
1. Якісний освітній контент програми (її складали найкращі експерти в своїх сферах).
2. Доступ до важливих контактів, адже Асоціація громадських радників налічує велику кількість партнерів і друзів.
3. Підтримка інших громадських радників і однодумців.
У нинішньому році курс и вперше повністю проводиться в онлайн форматі, проте в Українській школі практичних знань з питань доступу до правосуддя, під егідою якої проходить ця освітня програма, запевнили, що на якість та рівень підготовки радників це не позначиться.