Як шукати зниклих безвісти: ресурси для пошуку людей під час війни

Головна сторінка Допомога переселенцям та біженцям Як шукати зниклих безвісти: ресурси для пошуку людей під час війни

Із самого початку пекла у Бучі, Маріуполі, Ірпені та інших окупованих містах російські війська одразу подбали про блокування там мобільного зв’язку та інтернету. Це робилось для того, аби окупантам легше було сіяти паніку та поширювати пропаганду серед українського населення

Поки що статистика по зниклих, полонених та загиблих українцях достеменно невідома. Але вже створені пошукові сервіси, які дозволяють якщо не знайти людину одразу, то вийти на місцеві волонтерські спільноти, які можуть володіти інформацією. 

Де шукати людей, зниклих з початку активних бойових дій в Україні? Ми в Українській Фундації правової допомоги зібрали перелік всіх онлайн-сервісів, із допомогою яких можна розшукати зниклих українців.

Яку інформацію треба зібрати про зниклого перед стартом пошуків?

  • Дата народження та ПІБ людини, яку розшукують.
  • Місце проживання чи останнє відоме фактичне місце знаходження людини. 
  • Коли востаннє людина виходила на зв’язок?
  • Контактний номер телефону.
  • Якщо мова йде про військового, то бажано знати номер його військової частини чи роти. 
  • Номер телефона того, хто шукає людину.

Гаряча лінія омбудсмена

Звертатись треба, в першу чергу, за номером гарячої лінії Уповноваженої Верховної Ради з прав людини  0800 50 17 20, що працює цілодобово. Уся інформація передається до органів СБУ, які розшукують зниклих безвісти.  

Також представники омбудсмена є практично в усіх областях, і вони на контакті із різними службами на місцях у режимі 24/7.

За посиланням bit.ly/3voS2p5 знайдете регіональні представництва Уповноваженої. 

Телеграм-канал «Пошук зниклих Україна 2022»

Пошук зниклих Україна 2022  – це канал територіальної оборони. Тут можна шукати не лише зниклих безвісти цивільних, але і військових. 

На каналі створюють єдину базу, де збирають дані про зниклих осіб – її будуть передавати місцевій територіальній обороні та волонтерам.

Щоб подати заявку на пошук людини, тут треба заповнити Google-форму, яка надійде місцевим волонтерам та бійцям територіальної оборони.

Якщо раптом людина, яку ви шукали, знайшлась або вийшла на зв’язок, необхідно буде також заповнити Google-форму для людей, які знайшлись. 

Чат-бот «Дитина не сама»

Дитина не сама – Офіс президента створив цього бота спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики України для допомоги дітям у складних ситуаціях воєнного часу. 

У боті є такі варіанти допомоги: 

  • прихистити дитину;
  • дитина загубилась;
  • знайшов дитину;
  • для іноземців.

На опрацювання заявки йде до 5 днів.

Для більш оперативної відповіді можна звернутись за номерами гарячої лінії підтримки дітей, сімей та соціальних працівників:

Київстар

+380675679845

+380969905450

Lifecell

+380636614252

+380633994592

Vodafonе

+380953271521

Пошук зниклих

Телеграм-канал «Пошук зниклих» – один із найбільших ресурсів для пошуку дітей та дорослих, зниклих під час вторгнення росії. 

На самому телеграм-каналі публікуються оголошення про зниклих людей за хештегами міст, а щоби надіслати заявку на пошук, треба написати до @UKRescueBot.

«Пошук зниклих» співпрацює із теробороною, яка також приймає запити про загублених або тих, із ким втрачено зв’язок. 

Національне інформаційне бюро 

З березня запрацювало Національне інформаційне бюро, нова держструктура, звідки можна буде дізнаватися про долю не лише цивільних, але й військовослужбовців. 

На сайті можна заповнити форму для тих хто шукає родичів, які могли потрапити в полон під час війни. Також для первинного збору інформації та комунікації із постраждалими через війну цілодобово працює гаряча лінія 1648 та (044)287 81 65 для дзвінків з-за кордону.

Ще кілька телеграм-каналів для пошуку людей

Знайди рідних – бот, створений за ініціативи «Міжнародної асоціації кібербезпеки» та інших громадських організацій.

Надія-бот – чат-бот для пошуку людей у Харкові. Щоб ним скористатися, потрібно надати детальну інформацію про зниклу людину, відповівши на прості запитання.

Служба розшуку дітей – департамент громадської організації «Магнолія», створений для допомоги зниклим дітям та їх сім’ям.

Шукаю рідних Київська областьцей бот допоможе скласти заявку на пошук членів сім’ї та знайомих, з якими ви втратили зв’язок через бойові дії.

Служба розшуку від “Червоного Хреста” – організація має власну службу розшуку людей. Для заявки дзвонити до інформаційного центру 0 800 332 656