Фундація та “Україна в броні” допомагають ЗСУ та теробороні. Як долучитись?

Головна сторінка Допомога переселенцям та біженцям Фундація та “Україна в броні” допомагають ЗСУ та теробороні. Як долучитись?

Українська фундація правової допомоги долучилась до створення бронежилетів для ЗСУ та тероборони. 

За підтримки фонду Stichting Oekraina Culturalis Фундація виділила 400 тисяч гривень на допомогу волонтерській організації “Україна в броні”.

“Слухай, дякую! Ваш бронежилет мене врятував”. Такі повідомлення – без прізвищ, без локацій – часто прилітають в особисті повідомлення Євгену Потьомкіну, одному з організаторів громадської організації. 

Детальніше про те, як допомогти захисникам на передовій, читайте у спільному матеріалі Української фундації правової допомоги та ГО “Україна в броні”.

Скільки бронежилетів потребують ЗСУ та тероборона

Знайомтесь, Євген Потьомкін – людина з бізнесу і бувалий волонтер. Ще з часів Майдану розуміє: коли починаються складні часи, краще одразу йти та допомагати ділом. Тому перший бронежилет в “Україні в броні” підготував вже на третій день війни з Росією. 

Потьомкін розповідає, що зараз в “Україну в броні” надійшло заявок на 15 тисяч бронежилетів. 

Але загальна потреба в десятки разів більша: так, у Міністерстві оборони нам озвучили потребу Збройних сил України та територіальних сил оборони у 100-200 тисяч жилетів. Тож ми поставили за ціль знайти кошти на пошиття хоча б 100 тисяч бронежилетів, – каже Євген.

Кого в першу чергу одягають в броню

Євген Потьомкін каже: з 15 тисяч заявок, які надійшли до організації, зараз обов’язкові до виконання 8 тисяч. Це для захисників, що воюють на нульових позиціях по областях, де ведуться активні воєнні дії.

Запити ж від областей, де не ведеться активних бойових дій, розглядають в останню чергу.

Як допомогти організації зробити 100 тисяч бронежилетів для ЗСУ

Зараз волонтери “України в броні” не можуть поставити виробництво на потік через брак коштів:

– У нас все зараз так: тільки знайшли гроші на метал, а вже треба шукати гроші на його обробку. Поки шукали гроші на обробку – треба кошти на матеріал для нової партії броніків, – каже Євген.

Зараз в “України в броні” понад 10 виробництв по всій Україні (Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця, Біла Церква, Сміла, Черкаси, Васильків, Київ).

​Ці підприємства можуть виготовляти 50 000 жилетів на місяць – були б кошти. 

Українська фундація правової допомоги долучилась до збору коштів на бронежилети. Закликаємо долучитись до збору коштів і вас! 

– Залишатись осторонь страшної війни, яку принесла росія, неможливо. Усі спроби звести цю очевидну тезу в загальнотеоретичну площину, на кшталт, “всі ми люди й не все так однозначно” – це спроби підігрування ворогу. Вбиті, замучені наші люди, серед них закатовані діти – якщо у когось вистачає совісті зручно влаштуватися “за межею добра і зла” і теоретизувати про неетичність дегуманізації ворога, який давно втратив все людське, то це огидно для людської гідності. Тому ми у команді Фундації робимо все для допомоги українським збройним силам та підтримки волонтерського руху, без вагань і з любов’ю. Все буде Україна! – каже директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома 

Збір коштів відбувається на сайті “України в броні” – за посиланням знайдете реквізити проєкту.