Нові виклики – сучасні рішення: як обрати найкраще програмне забезпечення для відеоконференцій

Головна сторінка COVID-19 Нові виклики – сучасні рішення: як обрати найкраще програмне забезпечення для відеоконференцій

Оскільки більшість українців у відповідь на розповсюдження COVID-19 вимушені залишатися вдома і максимально обмежити будь-які прямі соціальні контакти з людьми, ми вирішили поділитися міркуваннями, як залишатися на зв’язку і бути продуктивними у цій ситуації.

Науковий факт: спілкування складається значно ефективніше, коли ви можете побачити людину, з якою розмовляєте. На щастя, сьогодні існує безліч видів програмного забезпечення для відеоконференцій, які цілком спроможні вирішити більшість із нагальних потреб у комунікаціях на відстані. Ви можете зустрітись віч-на-віч або ж і цілою групою осіб, незалежно від того, наскільки далеко ви знаходитесь один від одного.

Тож пропонуємо вашій увазі колекцію безкоштовних програм з можливістю відео зв’язку, що на нашу думку є найбільш ефективними та мають найширший функціонал.

 

Skype

+ крос платформна підтримка;

+ може використовуватися в веббраузері;

+ живі субтитри;

– 50 учасників.

Skype – бренд, знайомий ледь не кожному українцю. Відеочат від Microsoft часто розглядається як засіб спілкування з друзями та сім’єю, втім крос платформний додаток також підтримує групові відеодзвінки до 50 осіб.

Skype також можна використовувати в браузері,  і ця корисна опція стане в пригоді, якщо у вашого співбесідника не встановлений додаток Skype. Ви завжди можете просто запросити людину приєднатися, використовуючи її адресу електронної пошти.

У дусі найкращих традицій, є опція загального доступу до екрана, а щоб спростити фокусування на співрозмовнику, є можливість автоматично розмити фон. Інші корисні функції – це живі субтитри (англ., рос) розмов і можливість запису чатів.

Якщо вам необхідно проводити відеоконференції за участі більшої кількості людей, існує платне оновлення – це Skype для бізнесу. За невелику щомісячну плату ви отримаєте підтримку чатів з кількістю учасників до 250, інтеграцію з Microsoft Office і більш надійні параметри безпеки.

Ви можете зареєструватися в Skype тут:

https://www.skype.com/en/

 

Cisco Webex Meetings

+ включає 1 ГБ хмарного сховища;

+ до 100 учасників;

+ спільне використання екрану.

WebEx Meetings – преміум функціонал для відеоконференцій. Хоч існують різні тарифні плани для Webex Meetings, в більшості випадків безкоштовна версія може задовольнити всі потреби користувачів. Webex Meetings дозволяє проводити HD-відеозустрічі за участю до 100 учасників, а також використовувати такі можливості як спільне використання екрану і приватні чати.

Коли ви входите в обліковий запис, вам присвоюється персональний URL (Uniform Resource Locator — єдиний вказівник на ресурс), який можна використовувати для управління всіма вашими зустрічами, плануванням відеоконференцій і доступом до зроблених записів.

Коли справа доходить до проведення відеоконференції, у вас є вибір між використанням додатку Webex Meetings або простою прив’язкою до вебсайту, хоча варто зазначити, що додаток для ПК має більш зручний інтерфейс. Також доступні мобільні додатки.

Безкоштовний пакет послуг містить 1 ГБ хмарного сховища, необмежену кількість зустрічей необмеженої тривалості і можливість робити записи MP4. Безпека забезпечується 256-бітовим шифруванням TLS 1.2 і AES і підкріплена ноу-хау Cisco в області мереж, що означає виняткову продуктивність.

Ви можете зареєструватися в Cisco Webex Meetings тут

https://www.webex.com/

 

FreeConference

+ не потрібно встановлювати програмне забезпечення;

+ доступний міжнародний зв’язок;

– максимум п’ять учасників.

FreeConference спрощує життя користувачам, не вимагаючи установки будь-якого програмного забезпечення. Доступні мобільні додатки, але взяти участь в сеансі відеоконференцзв’язку можна практично з будь-якого пристрою зі встановленим веббраузером. Ви можете брати участь у текстових або відеочатах, а також використовувати такі функції, як спільне використання екрану і файлів.

Але FreeConference не без обмежень. Максимальна кількість учасників конференції – п’ять осіб, що виключає додаток зі списку інструментів для багатьох організацій, що можуть регулярно проводити зустрічі для більшої кількості людей.

Для міжнародних дзвінків доступний ряд міжнародних телефонних номерів, і ви можете записувати дзвінки, якщо хочете. У FreeConference налаштування, управління та планування зборів дуже прості, в тому числі з допомогою Outlook. Ще з приємних моментів – можливість налаштовувати повторювані заходи. Шкода, але такі функції як підвищена безпека, запис відео і транскрипція, є лише у преміум пакеті, але безкоштовна версія також досить потужна.

Ви можете зареєструватися в FreeConference тут

https://www.freeconference.com/

 

Google Hangouts

+ для настільних і мобільних пристроїв;

+ може використовуватися в веббраузері;

– відео чат обмежений 10 учасниками.

Hangouts – дуже простий інструмент, який підтримує чат до 150 людей, а відеодзвінки тільки з 10 учасниками. Коли йдеться про Hangouts, ми говоримо про швидкість і зручність. Hangouts можна використовувати у вашому браузері, а також доступні додатки для Chrome OS, iOS і Android.

Після спалаху коронавірусу, коли велика кількість людей змушена залишатися вдома, Google надав розширені можливості Hangouts Meet для користувачів G Suite і G Suite for Education безкоштовно. Також до 1 липня 2020 року функції рівня Підприємець, такі як зустрічі до 250 осіб, запис на Google Drive та інші, доступні безкоштовно. Варто зазначити, що Google Hangouts Meet доступний лише для клієнтів G Suite, він фактично не є безкоштовним, на відміну від основної служби Google Hangouts.

Ви можете зареєструватися в Google Hangouts тут

https://hangouts.google.com/

 

Zoom Meeting

+ до 100 учасників;

– 40-хвилинний ліміт для великих зустрічей;

– конфіденційність та безпека не гарантуються повною мірою.

Zoom Meeting доступний для Mac, Windows, Linux, iOS і Android на початок 2020 року налічував 10 мільйонів користувачів. Вже у березні нинішнього року цей показник сягнув позначки у 200 мільйонів. Вслід за успіхом була низка скандалів та звинувачень у нездатності Zoom Meeting забезпечити конфіденційність та безпеку користувачів. Зокрема, онлайн конференції стали легкою мішенню для хакерів.

З огляду на це, нещодавно Zoom Meeting оголосив 90-денну заморозку розробок нового функціоналу, щоб зосередитись на розв’язанні проблем безпеки.

Повернемось до можливостей Zoom Meeting, існують безкоштовні і платні версії на вибір, але навіть у безкоштовній версії ви можете проводити зустрічі віч-на-віч або корпоративні зустрічі за участю до 100 осіб. Однак для зустрічей з трьома або більше учасниками існує 40-хвилинний ліміт. Є кілька приємних нюансів, таких як спільне використання робочого столу, інтерактивна дошка та анотації, а також функція запису зустрічей в форматі MP4 або M4A, котра зазвичай є платною у програмах-конкурентах.

Для Microsoft Outlook і Chrome доступні плагіни, що можна використовувати для планування зустрічей, а адміністратор може контролювати зустріч і кімнати в чаті. Після вирішення питань з безпекою, Zoom Meeting можна використовувати як основний інструмент для спілкування, але якщо вам потрібно трохи більше, наприклад, потрібна підтримка більшої кількості учасників – пропонуються різні недорогі пакети оновлень.

Ви можете зареєструватися на Zoom Meeting тут:

https://www.zoom.us/

PS

Найважливішими критеріями відбору для нас були репутація та функціональність. Звісно, ринок сервісів з надання послуг для відеоконференцій дуже широкий і точно не обмежений цими конкретними прикладами. Водночас, ми радимо вам керуватись подібними принципами, коли обиратимете платформу, що якнайкраще відповідатиме вашим потребам.