Як мобільний додаток для громад спрощує життя користувачам. Інтерв’ю телеканалу “Тернопіль 1”

Головна сторінка Без рубрики Як мобільний додаток для громад спрощує життя користувачам. Інтерв’ю телеканалу “Тернопіль 1”

Координаторка проектів Фундації Шейлат Афолабі розповіла про популярні функції мобільного додатку “Моя громада” під час передачі “Час змін” тернопільського телеканалу.

Сьогодні багато хто з нас не може уявити себе без смартфона в руках. Це вже не просто засіб для зв’язку, але і зручний інструмент, який дозволяє, не виходячи з дому, оплатити комунальні послуги, придбати квитки в кіно, замовити подарунок для рідних до Нового року. Тому кількість онлайн-сервісів постійно зростає, причому їх впроваджують не тільки комерційні підприємства, а й державні органи в тісній співпраці з громадськими організаціями. Один з прикладів такої спільної роботи – мобільний додаток “Моя громада”. Детально про нього в ефірі телеканалу “Тернопіль 1” розповіла координаторка проектів Української фундації правової допомоги Шейлат Афолабі.

“Минулого року ми зіштовхнулися з такою ситуацією, що, на жаль, органи влади, не завжди надають послуги, які дійсно необхідні місцевому населенню, – пояснює співрозмовниця. – На офіційних сайтах може знаходитись кілька не завжди працюючих реєстрів або ж люди не розуміють, як ними користуватися. З іншого боку, підключення державних реєстрів не завжди можливо. Тому за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” ми з розробниками створили додаток, в який можуть бути інтегровані будь-які сервіси”, – зазначила спікерка.

Шелат Афолабі пояснила, що спочатку був організований конкурс серед громад, які бажали взяти участь у створенні подібної програми. У конкурсі виграли представники п’яти областей. Разом з кожним переможцем Фундація здійснила дослідження, в межах якого були проведені також опитування і комплексний аналіз інформації з приводу того, які послуги цікавлять місцевих жителів. Відповідно до цих результатів надалі були розроблені окремі блоки в додатку. Потім команда шукала вже існуючі мобільні сервіси, створені державними службами. Все це інтегрували в “Моя громада”.

Спікерка наголосила на важливості участі представників влади у створенні мобільного додатку, адже саме вони допомагають на місцевому рівні адмініструвати мобільний додаток і давати його користувачам зворотний зв’язок. Також Шейлат уточнила, що зараз можна легко і без великих фінансових витрат адаптувати даний додаток під будь-яку область, громаду, та інтегрувати в нього будь-який сервіс.

Один з учасників програми, інженер-програміст ДП “Газпостач” Олександр Калита, зазначив, що не проти додати в “Моя громада” сервіс їх підприємства, який дозволяє користувачам надавати дані лічильників і здійснювати оплату за послуги газопостачання.

Далі ведучий “Час змін” Руслан Кулик поцікавився у Шейлат, які сервіси додатку виявилися найпопулярнішими серед населення.

“Новини громади, серед яких попередження про негоду, ожеледі і погану видимість на дорогах, а також функція запису до конкретного фахівця, сервіси органів місцевого самоурядовання і комунальних служб”, – відповіла менеджерка.

Додаток є на Google Play та незабаром з’явиться в Apple store. Більше інформації про нього ви знайдете в нашій рубриці “Tech LAB“. Там же громада, яка бажає адаптувати цю програму під себе, може залишити свою заявку.