Насильство в родині — одна з найбільш поширених правових проблем, з якими працюють параюристи ЛЖВ

Головна сторінка Без рубрики Насильство в родині — одна з найбільш поширених правових проблем, з якими працюють параюристи ЛЖВ

“Жінці запропоновано написати заяву до поліції на домашнього агресора, але вона відмовилась, бо не вірить, що ситуацію можна змінити”.

“Клієнтці запропонували написати заяву до поліції. Жінка відмовилась в останній момент”.

 

Насильство — одна з найбільш поширених проблем, з якими жінки з вразливих груп звертались до параюристів за 5 місяців роботи з Фундацією.

Це 153 випадки принижень честі та гідності, побоїв та шантажу, погроз розкрити діагноз. 

З них лише зареєстрованих випадків відмови допомоги поліції – 37. І водночас серед них повторних звернень щодо насильства – 8.

 

Що параюристи, з якими співпрацює Фундація, можуть зробити, якщо жертва відмовляється від написання заяви в поліцію? 

 

Олена Макайя, регіональна координаторка БО “Позитивні жінки” у Запорізькій області

— З моєї практики найбільш ефективною допомогою у випадках, коли жінка відмовляється писати в поліцію заяву на кривдника, є:

  1. групи взаємодопомоги, де ті дівчата, які пройшли цей шлях та вирішили піти від насильника і в них все добре, діляться своїм досвідом;
  2. робота з психологом. Це м’який шлях змін, який все одно буде виводити жінку на шлях боротьби із проблемою. 

 

Олена Пилипюк, директорка представництва благодійної організації Позитивні жінки – Positive Women у Хмельницькому:

 — Якщо жінка відмовляється написати заяву на кривдника, тоді я можу запропонувати їй такі варіанти допомоги:

  1. тимчасовий прихисток для родини — один з кількох по Хмельницькому;
  2. допомога волонтерів із перевезенням родини постраждалої до родичів або друзів, які можуть надати їй тимчасовий прихисток;
  3. співпраця з підрозділом “Поліна” — це спеціалізовані мобільні групи поліції для протидії насильству, одна з яких діє у Хмельницькому.  

 

Нагадуємо, що якщо ви належите до однієї з вразливих груп населення і маєте правову проблему, то можете вирішити її безплатно у такі способи:

  • Можна через спільноти звернутись до параюристів, які залучені до проєкту Фундації. Вони вирішать вашу проблему самостійно, або спрямують до юристів.
  • Такі ж правові консультації можна отримувати анонімно –  через спеціалізований чат https://t.me/vulnerableua_bot. Це прямий вихід на юристів-експертів щодо питань захисту  прав вразливих до ВІЛ груп населення. В умовах війни чат також працює!
  • Завжди можна звернутися до юристів системи безоплатної правової допомоги за місцем проживання або звернутися до них за безкоштовним телефоном 0800 213 103.

Українська фундація правової допомоги реалізовує проєкт “Параюридична допомога постраждалим від дискримінації, зокрема жертвам гендерно обумовленого та домашнього насильства” за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ