Фундація на воркшопі у Будапешті обговорювала проблеми доступу до правосуддя українських біженців

Головна сторінка Допомога переселенцям та біженцям Фундація на воркшопі у Будапешті обговорювала проблеми доступу до правосуддя українських біженців

Цими днями, 26-27 травня в Будапешті відбувається Regional Clearinghouse Workshop від партнерів Фундації European Pro Bono Alliance and PILnet.

Сьогодні у Будапешті Олена Немченко, менеджерка проєктів Фундації та керівниця Pro Bono Lab ділиться з міжнародними колегами досвідом роботи Простору Pro Bono в умовах війни.

Команда Української фундації правової допомоги зараз працює над тим, щоб допомогти всім, хто цього потребує. Для цього ми обрали найефективніший, на наш погляд, спосіб. Це створення бази правових знань – якісного продукту, який допоможе людям вирішувати їхні актуальні юридичні проблеми Продукту, який допоможе людям якомога швидше знайти юридичну інформацію, яку вони шукають. Наразі ми знаходимося на стадії розробки, – поділилась планами Фундації з міжнародними партнерами Олена Немченко.

У воркшопі дистанційно бере участь також директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома.
Микола розповідає: учасники Європейського Про Боно Альянсу зібрали за останні три місяці велику кількість інформації, яка розміщена на ресурсах Альянсу. Є невелика проблема з тим, що для біженців з України, на яких ця інформація розрахована, доступ до електронних ресурсів може бути ускладненим.

Тому учасники зустрічі думають про технологічні рішення, які б допомогли як українцям за кордоном, так і параюристам та волонтерам, які курують окремі напрями допомоги. Також таке технологічне рішення має об’єднувати комунікаційні потреби учасників Альянсу, – каже Микола.

У найближчому майбутньому Фундація презентує прототип Knowledge Base System, наразі Українська Про Боно Lab та Legal IT Hub тестують можливості системи.