Цими днями, 26-27 травня в Будапешті відбувається Regional Clearinghouse Workshop від партнерів Фундації European Pro Bono Alliance and PILnet.
Сьогодні у Будапешті Олена Немченко, менеджерка проєктів Фундації та керівниця Pro Bono Lab ділиться з міжнародними колегами досвідом роботи Простору Pro Bono в умовах війни.
– Команда Української фундації правової допомоги зараз працює над тим, щоб допомогти всім, хто цього потребує. Для цього ми обрали найефективніший, на наш погляд, спосіб. Це створення бази правових знань – якісного продукту, який допоможе людям вирішувати їхні актуальні юридичні проблеми Продукту, який допоможе людям якомога швидше знайти юридичну інформацію, яку вони шукають. Наразі ми знаходимося на стадії розробки, – поділилась планами Фундації з міжнародними партнерами Олена Немченко.
У воркшопі дистанційно бере участь також директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома.
Микола розповідає: учасники Європейського Про Боно Альянсу зібрали за останні три місяці велику кількість інформації, яка розміщена на ресурсах Альянсу. Є невелика проблема з тим, що для біженців з України, на яких ця інформація розрахована, доступ до електронних ресурсів може бути ускладненим.
– Тому учасники зустрічі думають про технологічні рішення, які б допомогли як українцям за кордоном, так і параюристам та волонтерам, які курують окремі напрями допомоги. Також таке технологічне рішення має об’єднувати комунікаційні потреби учасників Альянсу, – каже Микола.
У найближчому майбутньому Фундація презентує прототип Knowledge Base System, наразі Українська Про Боно Lab та Legal IT Hub тестують можливості системи.