Насильство над чоловіками: чому вони мовчать

Головна сторінка Вразливі групи Насильство над чоловіками: чому вони мовчать

Проблеми чоловіків як групи, яка потерпає від насильства, все ще залишаються найменш обговорюваними серед усіх.

За 5 місяців роботи параюристів з Фундацією було оброблено 1871 випадків звернень від вразливих груп. З них насильства стосувались 160: від жінок – 153 звернення, а серед чоловіків — усього 4.

Три з цих чотирьох випадків насильства щодо чоловіків стосувались сексуальної орієнтації потерпілого.
І один випадок — насильства над чоловіком від рідних.

Усього 4 випадки зі 160: чи означає це, що чоловіки менше за жінок потерпають від насильства? Навряд чи.

Насправді така статистика свідчить про те, що у суспільстві ще сильні стереотипи про “справжніх чоловіків” та “хлопчиків, які не плачуть”.

Насильство над чоловіками: статистика Національної поліції  

Дані звернень від Національної поліції України лише підтверджують тенденцію, що насильство над чоловіками є статистично невидимим через стереотипи самих чоловіків.
Ірина Залялова — начальниця відділу моніторингу питань гендерної рівності та координації протидії домашньому насильству Управління дотримання прав людини Національної поліції України. Вона каже, що з 52906 підтверджених повідомлень про насильство лише 10831 — подано чоловіками.
— Через усталені стереотипи у суспільстві — що чоловіки мають бути сильними, соромно звертатись за допомогою, необхідно самостійно вирішувати свої проблеми — вони набагато рідше звертаються до поліції, ніж жінки, у разі вчинення стосовно них домашнього насильства, — каже Ірина.

Як можна зарадити цим проблемам?

1. Звернутися за правовою допомогою, зателефонувавши до контактного центру системи БПД за безкоштовним номером 0 800 213 103.

2. Якщо ви належите до однієї з вразливих груп населення і маєте правову проблему, то можете через спільноти звернутись до параюристів, які залучені до проєкту Фундації. Або отримати правові консультації анонімно — через спеціалізований чат https://t.me/vulnerableua_bot.

3. Звернутись за підтримкою на безкоштовну анонімну та цілодобову гарячу лінію від Фонду ООН за номером 2345 або дізнатись деталі на сайті http://2345.in.ua

Українська фундація правової допомоги реалізовує проєкт “Параюридична допомога постраждалим від дискримінації, зокрема жертвам гендерно обумовленого та домашнього насильства” за підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ