Як уберегти себе під час служби від COVID-19 та інших інфекційних захворювань?

Головна сторінка » Новини » Як уберегти себе під час служби від COVID-19 та інших інфекційних захворювань?

Поліцейські, як лікарі та вчителі — одна з груп підвищеного ризику інфікування. Вони часто контактують із людьми, які є потенційно хворими на різноманітні вірусні та інфекційні захворювання: ВІЛ, гепатит, туберкульоз. В минулому році перелік доповнив і коронавірус. Щоб уберегти правоохоронців від зараження подібними хворобами і не допустити їх подальшого поширення був розроблений посібник “Інфекційні хвороби та ризики для роботи поліцейського”.

В ньому описані найнебезпечніші і найбільш поширені інфекції, з якими стикаються поліцейські на службі, і дані найкращі українські та міжнародні рекомендації, як знизити ризик зараження. Заходи профілактики прописані в кожній конкретній ситуації: під час масових акцій, перевірки документів, обшуку, конвоювання підозрюваного в підрозділ, допиту і так далі. Окремим пунктом є рекомендації для адміністрації підрозділів поліції щодо запобігання поширенню COVID-19 та інших інфекційних хвороб.

“Пандемія коронавірусу SARS-CoV-2 у світі зумовила рішучі дії урядів країн щодо запровадження заходів стримування темпів розповсюдження хвороби та пошуку дієвих ліків. Одними із заходів, які покликані розірвати ланцюг захворюваності, є карантинні обмеження (покликані мінімізувати контакти між людьми та, за можливості, запровадити дистанційний вид роботи). За таких обставин, окрім загальних обов’язків — забезпечувати охорону прав і свобод людини, протидію злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку, на поліцейських покладена особлива відповідальність — забезпечувати виконання громадянами карантинних обмежень. Проте поліцейськіповинні дбати і про власне здоров’я, зокрема убезпечувати самих себе від інфекційних хвороб”, – зазначає один з відповідальних за випуск посібнику, начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченко.

Посібник створений Управлінням дотримання прав людини Національної поліції України спільно з Української фундацією правової допомоги, Експертним центром з прав людини та експертами у галузі громадського здоров’я за експертної та фінансової підтримки програми “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження. Серед його авторів – експерт у галузі громадського здоров’я, лікар-епідеміолог Володимир Курпіта, заступник начальника Управління правового забезпечення та міжнародного співробітництва Департаменту патрульної поліції Андрій Кисіль, координаторка програм Української фундації правової допомоги Катерина Єрошенко та фахівці Експертного центру з прав людини – керівник програми “Права людини в місцях несвободи” Віктор Чупров, та юристка, експертка програми “Безпека громад” Анастасія Апетик. Відповідальними за випуск є начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченко, менеджерка програми “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження” Василина Яворська, директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома.