Механізм захисту прав уразливих до ВІЛ груп населення

Формування робочої моделі взаємодії адвокатів експертів з представниками вразливих груп

Взаємодія адвокатів експертів з клієнтами – представниками вразливих до ВІЛ груп (люди, які живуть з наркозалежністю, секс-працівники/ці, люди, які живуть з ВІЛ).

Спільно з адвокатами експертами та представниками партнерських організацій ми розробляємо механізми для забезпеченя доступу до правової допомоги. Механізм взаємодії розроблено шляхом аналізу основних проблем вразливих груп та їх запиту на правову допомогу:

       

Цей механізм став основою Меморандуму про співпрацю, укладеного у червні 2019 року між Фундацією та партнерськими організаціями: Українська Гельсінська Спілка з Прав Людини, Благодіна організація “Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА)”, “Легалайф-Україна”, Благодійна організація “Надія та Довіра”, Благодійна організація “Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок (ВОНА)”.

У серпні 2019 року Фундація провела Практикум “Захист прав вразливих груп населення” для адвокатів, які зацікавлені працювати з клієнтами, вразливими до ВІЛ.  Всі адвокати, які пройшли навчання на Практикумі наразі активно взаємодіють із клієнтами сервісних організацій.

Розширення доступу до безоплатної правової допомоги для вразливих до ВІЛ груп

Фундація спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги займається реалізацією ініцітиви розширення доступу до безоплатної правової допомоги для вразливих до ВІЛ груп населення. Першим кроком до реалізації ініціативи стало створення програми базових тренінгів для адвокатів, які співпрацюють з системою БПД та зацікавлені захищати вразливих до ВІЛ груп населення. За програмою було навчено більше 130 адвокатів зі всіх регіонів України.

Facebook
Telegram
Twitter