Адвокація права

Покращення доступу до правосуддя представникам уразливих груп населення

Діяльність напряму “Адвокація права” спрямована на створення та розвиток механізмів захисту прав різних вразливих груп населення. 

Наша мета –  переконати суспільство та державу у необхідності змінити ставлення до суспільних проблем: доступ до правових послуг, медичної допомоги та захисту від дискримінації для найбільш вразливих груп населення та докласти зусиль до їх розв’язання. 

Результатом наших спільних з партнерами адвокаційних зусиль стане зміна наявної в Україні правової реальності:

  • Створення механізмів та процедури ефективного розслідування злочинів, скоєних з мотивів нетерпимості/на ґрунті ненависті (стаття 161, стаття 115 п.14, статті 121, 122, 126, 127,129 та п.3 статті 167 Кримінального кодексу України).
  • Створення механізмів та процедур для дотримання ЗУ “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, захисту людей, які зазнали дискримінації. 
  • В умовах криміналізації секс-працівники та споживачі наркотичних засобів у разі виникнення проблем правового характеру не звертаються за допомогою. Вдосконалення, зміну (або відміну) статті 181-1 КУпАП, 302 статті КК України, 303 статті КК України можна розглядати як ефективну стратегію зменшення неправомірних дій по відношенню до секс-працівників та споживачів наркотичних засобів та покращення їх доступу до медичних та соціальних послуг.