Завершилася серія квітневих моніторингів діяльності юридичних клінік України

24.04.2018

Сьогодні у Дніпрі публічним заходом із презентацією результатів моніторингу діяльності юридичної клініки Дніпровського національного університету ім..О.Гончара завершилась серія квітневих моніторингів діяльності юридичних клінік України.

monitoring_mariupol-den2Наразі до складу Асоціації юридичних клінік України входить більше 60 юридичних клінік з усієї країни. Юридичні клініки на сьогодні є одним із найкращих механізмів надання студентам-правникам практично-орієнтованих знань та напрацювання ними професійних навичок. У юрклініках студенти під керівництвом викладача-куратора не тільки надають безкоштовну правову допомогу жителям громади, а й проводять низку різноманітних правопросвітницьких заходів. Для того, щоб юридичний клінічний рух трансформувався у сталу та успішну мережу, в першу чергу, необхідно зрозуміти рельний стан діяльності юридичних клінік. З цією метою у квітні Асоціація юридичних клінік України спільно з Українською фундацією правової допомоги розпочала моніторинг діяльності юридичних клінік, які входять до складу Асоціації. До складу моніторингових груп на конкурсній основі були відібрані представники юридичних клінік, правозахисних організацій, Директорату Мін’юсту, Координаційного центру з надання правової допомоги. Під час моніторингів експерти досліджують відповідність діяльності юрклініки Стандартам, прийнятим Асоціацією, дотримання яких є обов’язковим для членів АЮКУ. Зокрема, в ході моніторингу вивчається організаційне забезпечення, освітній процес, правозахисну та правопросвітницьку діяльність юридичних клінік.

monitoring_hmelnitskiyВсього у квітні цього року моніторингові групи здійснили також моніторингові візити до Донецького державного університету управління (м. Маріуполь), а також Хмельницького університету управління та права.

За результатами моніторингів були виявлені успішні практики. Зокрема, юридична клініка у Хмельницькому є одним із основних структурних підрозділів університету, а юрклініка Державного університету управління за короткий час після переїзду з тимчасово непідконтрольної українській владі території спромоглась налагодити свою ефективну діяльність. Юридична клініка Дніпровського національного університету ім..О.Гончара також має свої «родзинки» у практиці – ця юридична клініка є структурним підрозділом університету із власним штатом, та працює вже більше 10 років.

_dsc1081Андрій Галай член Правління АЮКУ,  відповідальний за моніторинговий напрям зазначив: «Приблизно 70% вищих навчальних закладів, які готують правників, мають відповідний навчальний курс «Основи діяльності юридичної клініки». Юридична клініка ДНУ ім.О.Гончара також має такий курс, а усі викладачі цієї клініки є практикуючими юристами».

За результатами моніторингів керівництву університетів та юридичним клінікам були надані рекомендації подальшого вдосконалення діяльності юридичних клінік та розвитку і популяризації вже напрацьованих ними кращих практик.

Моніторинги діяльності юридичних клінік здійснюються Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві з Українською фундацією правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

_dsc1091_dsc1087_dsc1076