Які форми корупції передбачено у Законі України «Про запобігання корупції»?

17.02.2016

На сьогодні перед українським суспільством актуальними постали питання щодо корупції та боротьби з нею. Що вважається корупцією? Як відрізнити подарунок від хабаря? Які види відповідальності передбачено за корупційне діяння?

Відповіді на ці питання у вигляді консультацій підготували  студенти та викладачі юридичних клінік, а Українська фундація правової допомоги відтепер щотижня публікуватиме консультації на тему протидії корупції.

Які форми корупції передбачено у Законі України «Про запобігання корупції»?

1) використання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди;

або

2) прийняття неправомірної вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб;

або

3) обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей

 

Законодавство: стаття 1 Закону України «Про запобігання корупції»[1] підготовлено на основі консультації юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (автор: А. Мягка)

Фрагмент з видання: Антикорупція: відповіді на поширені питання щодо застосування національного антикорупційного законодавства України [буклет] / Редакційна колегія: д.ю.н., доцент Андрій Галай, к.ю.н., доцент Зоя Загиней, к.ю.н. Ксенія Чумак.– К.: УФПД, 2016.– 20с.