Відчуття незахищенності, або які проблеми викликає дискримінація та стигматизація?

20.07.2018

Проблема дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті сьогодні гостро постала у нашому суспільстві. Про це говорять правозахисники, активісти, представники уразливих категорій населення. Про це майже щодня розповідають провідні ЗМІ. Щоб розібратися у найгостріших проблемах і зрозуміти, що таке дискримінація та як із нею боротися, 19 липня в Запоріжжі консультаційний захід зі співробітниками та клієнтами Благодійного фонду “Гендер Зед”. Допомогти у цьому зголосилася адвокатка Лідія Остопарченко, випускниця Спеціалізованого курсу з медичного права для адвокатів. img_20180719_181506-2

Представники Благодійного фонду “Гендер Зед” розповіли, що подібний захід відбувається вперше як у практиці фонду, так і для його клієнтів.

Під час консультаційного заходу учасники обговорювали такі питання:

  • визначення дискримінації на законодавчому рівні;
  • види дискримінації та в якій сфері життєдіяльності вона найбільш розповсюджена;
  • незаконні затримання та катування працівниками правоохоронних органів;
  • необгрунтовані звільнення з роботи або відрахування з ВНЗ;
  • місце преси у висвітленні новин із уразливими верствами населення;
  • подолання стигматизації.img_20180719_181435

У ході заходу учасники наводили приклади дискримінації з власного життя та разом із адвокатом розбиралися, як необхідно діяти в таких ситуаціях. Зокрема, вони розповіли, що одними з головних проблем для них є трудова дискримінація та розголошення конфіденційної інформації. Лідія Остопарченко пояснила учасникам заходу алгоритми дій, орієнтовний перелік доказів, які можна зібрати для доведення факту дискримінації у кожній з історій учасників, а також вона пояснила порядок звернення до Уповноваженого з прав людини.img_20180719_184447-1

На жаль, дискримінація присутня у всіх сферах життя людини, а злочини, що мають ознаки злочинів на ґрунті ненависті, все частіше стаються у нашому суспільстві. Головна порада від адвоката —  намагатись довести свою правоту будь-якими законними способами та методами (відео та аудіо-записи, слова свідків події тощо) та користуватись послугами адвоката.

Дякуємо всім, хто зголосився взяти участь у заході!

Захід було організовано Українською фундацією правової допомоги, за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».