Успішна справа Pro Bono – адвокат сприяв перегляду рішення суду у встановленні опікунства

13.02.2015

 

Завдяки впевненим та наполегливим діям адвоката партнера Біржі Pro Bono у м. Львів Шаповал Оксани, позивачу вдалось досягнути перегляду рішення суду щодо встановлення опіки над недієздатною особою та повернення справи до розгляду у першій інстанції.

До регіонального представництва Біржі Pro Bono у м. Львів звернулась позивач у справі з встановлення недієздатності та призначення опікуна для особи (її рідної сестри), за якою вона фактично доглядала 20 років.
Суть справи полягала у тому, що позивач звернулась до суду із позовом розглянути встановлення статусу недієздатності особи, за якою вона доглядала, а також з метою встановлення опіки та піклування над цією особою. Але суд задовольнив лише частину позовних вимог та визначив особу недієздатною. Розгляд другої частини справи – встановлення опіки та піклування суд не розглянув, у зв’язку із тим, що цією справою займаються органи опіки та піклування.   Так як рішення від відповідного органу не було, суд вирішив, що органи відсторонились від ведення справи, а недієздатна особа офіційно залишилась без опікуна. Ситуація також обтяжувалась тією обставиною, що на встановлення опіки претендував родич недієздатної особи (рідний брат), який, за словами позивача, мав корисливі наміри по відношенню до майна недієздатної особи над якою він хотів отримати опіку, оскільки разом з обов’язками, отримував право на користування часткою майна.
Позивач не погодилась із цією позицією суду  та звернулась за допомогою до юриста, який підготував апеляційну скаргу до суду. Апеляційне рішення скасувало рішення суду першої інстанції, натомість судом було оголошено призначення двох опікунів (позивач та рідний брат недієздатної особи).
Юрист, до якого потім звернулась позивач, підготував Касаційну скаргу, а  Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ прийняв рішення, що апеляційний суд Львівської області вийшов за межі своєї компетенції, призначивши двох опікунів. На сьогодні справу повернули в суд першої інстанції для повторного розгляду.

Якщо Ви бажаєте стати партнером Біржі Pro Bono  — заповніть, будь ласка, анкету на сайті Біржі Pro Bono.