Учасники АТО обговорили актуальні питання з практикуючим адвокатом Володимиром Малишевським

29.07.2015

У вівторок, 28 липня, учасники АТО мали змогу отримати відповіді на важливі правові питання, які їх турбують та отримати поради від практикуючого адвоката.

Так, у приміщенні організації ветеранів Шевченківського району, за ініціативи Української фундації правової допомоги у партнерстві з Київською міською спілкою ветеранів АТО, відбулась зустріч учасників АТО, голів районних відділень Спілки ветеранів АТО м. Києва з адвокатом, який також є учасником АТО, Володимиром Малишевським.

Експерт розповів про важливі аспекти отримання статусу учасника бойових дій, отримання земельної ділянки та тонкощів, які пов’язані із оформленням земельної ділянки та наголосив, що учасники АТО мають пріоритетне право на отримання безоплатної правової допомоги.

Одне із перших питань, які поставили учасники адвокату це питання оформлення документів. для Оформлення документів на отримання матеріальних виплат та заробітної плати питання важке і актуальне, адже часто у зв’язку із суб’єктивними обставинами, невчасно подані документи ускладнюють процедуру оформлення матеріальної допомоги та пільг.

Яким чином діяти, коли учасник АТО повернувся із зони бойових дій, а на руках у нього немає витягу з Наказу про знаходження у зоні бойових дій? Адвокат розповів, що необхідно підготувати листа до начальника батальйону з заявою на отримання витягу з Наказу з ім’ям військового, який підтверджує його участь у проведенні антитерористичної операції. Заяву необхідно відправити рекомендованим листом з описом документів, які вкладені до листа (зокрема, сфотографовану копію). На розгляд такої заяви дається терміну – місяць, а у випадку ігнорування такого звернення боєць має право подати документи до військової прокуратури. За словами адвоката, зазвичай, такі заяви розглядаються у граничний термін, тож заяви до військової прокуратури не подаються.

Інше питання — представництво інтересів постраждалих учасників АТО у судах. Учасники, голови громадських організацій, поцікавились у адвоката, чи є можливість готувати документи та виступати від імені учасника АТО, на що експерт відповів, що така ситуація можлива лише з письмового дозволу особи, яка звернулась за допомогою.

Про можливості безоплатної вторинної правової допомоги учасникам АТО розповіли директори місцевих центрів та заступник обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У жвавому діалозі учасники також обговорили можливості співпраці з центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Також, учасники зустрічі мали можливість отримати інформації щодо проекту з психологічної допомоги для учасників АТО про яку розповів представник ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій».

Наприкінці зустрічі, учасники висловили зацікавленість у подальшій співпраці та проведенні таких роз’яснювальних заходів і надалі.

Фотогалерея