У Тернополі відбулась робоча зустріч представників Асоціації юридичних клінік України

07.11.2017

07 листопада у Тернополі відбулась робоча зустріч представників Асоціації юридичних клінік України (далі, — АЮКУ, Асоціація) у форматі «Правління+». Під час заходу учасники обговорили низку важливих питань щодо подальшої діяльності юридичного клінічного руху в Україні. 

11Під час зустрічі учасники заходу визначили концепцію майбутнього Всеукраїнського з’їзду юридичних клінік. Для визначення місця проведення З’їзду Асоціація провела конкурс. Заявки на участь у ньому подали Національний університет «Києво-Могилянська академія», Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича, а також Тернопільський національний економічний університет. Під час робочої зустрічі відбулось голосування, за результатами якого було вирішено проводити Всеукраїнський з’їзд юридичних клінік у Чернівецькому університеті. Проведення такого з’їзду є важливим для Асоціації. Він дозволить представникам юридичного клінічного руху поділитися досвідом та розповісти про діяльність у 2017 році, а також запланувати діяльність на наступний період.

Учасники зустрічі також обговорили важливі питання щодо висновків Міністерства юстиції України стосовно типового положення про юридичні клініки.

«Юридичні клініки мають бути більш інституціоналізованими та інтегрованими в системи рухів, які змінюють країну. Це і питання більш якісної правової освіти, і забезпечення доступу до правосуддя, і надання безоплатної правової допомоги, і, звісно, питання покращення якості нашої діяльності», — зазначає Андрій Галай, виконавчий директор Асоціації.   

Під час робочої зустрічі представники Асоціації обговорили подальші напрямки співпраці з Українською фундацією правової допомоги. Безпосередньо вирішено питання плану роботи над олімпіадою АЮКУ як невідкладного системного заходу.

«Правники допомагають людям у найскладніших життєвих ситуаціях. Юридичні клініки надають майбутнім адвокатам, слідчим, прокурорам та нотаріусам не лише практично-орієнтовані знання, а й навики роботи з людьми. Навички, які отримують студенти у юрклініках, полягають не лише в знанні юриспруденції, а й у психологічних та інших аспектах. Фундація бачить в АЮКУ надійного партнера, з яким плідно співпрацює більше 5 років», зазначив Микола Сіома, директор Фундації.

yelovНаприкінці заходу Віталій Єлов, адвокат, представник Омбудсмена у Волинській області, керівник юридичної клініки «Ad Astra» Східноєвропейського національного університету ім.Лесі Українки разом із іншими кураторами юридичних клінік провів практичне заняття для студентів Тернопільського університету.

За підсумками робочої зустрічі було визначено плани на майбутнє, серед яких — проведення Всеукраїнського з’їзду юридичних клінік, олімпіада з консультування клієнтів, школа для студентів та кураторів юридичних клінік та інші цікаві та важливі для розвитку юридичного клінічного руху заходів.

Про подальші новини діяльності Асоціації юридичних клінік України ви дізнаєтесь з наступних публікацій Фундації.