У столиці Буковини обговорили проблеми надання медичної допомоги уразливим групам населення

23.06.2018

У Чернівцях 22 червня відбувся консультаційний захід для клієнтів Чернівецької обласної громадської організації “Люди Буковини”. Головним питанням, що розглядалося, було дотримання конфіденційності статусу ВІЛ-інфікованих клієнтів з боку медичних працівників. Як виявилося, проблема розголосу є найбільш гострою та болючою, оскільки тягне за собою численні супутні ускладнення в житті клієнта, пов’язані з отриманням допомоги, зокрема медичної, використанням своїх прав та взаємодією із суспільством.

36188951_1743134029141668_3251037729059766272_n-1На допомогу клієнтам та працівникам організації, а також відповісти на всі важливі питання та надати правову інформацію відгукнулись адвокати Олександра Яремович та Олена Меленюк, випускниці Другого спеціалізованого курсу з медичного права для адвокатів.

На заході розглядалась можливість отримання группи інвалідності клієнтами, необхідні документи та органи, до яких необхідно звертатись. Проблема стигматизації представників ЛГБТ-спільноти (зокрема у медичних закладах) є поширеною та такою, що має обговорюватись як із клієнтами сервісних організацій, так і з представниками медичних закладів. На зустрічі було розібрали проблемні питання отримання медичної допомоги представниками спільноти ЛГБТ та порядок дій у випадку стигматизації.

Дотримання прав уразливих груп населення можливе тоді, коли клієнт чітко розуміє, що має право на медичну допомогу, не зважаючи на особливості свого статусу, а медичний працівник розуміє усю відповідальність та обов’язки, пов’язані зі своїм професійним положенням, а також відповідальність у випадку розголошення статусу клієнта. Адвокати надали інформацію з приводу юридичних аспектів дотримання лікарської таємниці у контексті уразливих груп населення та дії клієнта у випадку розголошення його статусу.

Захід було організовано Українською фундацією правової допомоги, за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».