У Молдавії надають консультації у прямому ефірі, в Угорщині працюють із недержавними організаціями – особливості роботи Pro Bono у різних країнах

20.01.2015

У приязній та дружній атмосфері пройшов перший день робочої зустрічі у Будапешті, яка присвячена  розвитку культури Pro Bono у світі. Учасники зустрічі обмінялись досвідом, відвідали юридичні компанії, які надають послуги Pro Bono та розповіли про особливості роботи Pro Bono у своїх країнах.

Так, за словами регіональних координаторів Pro Bono з України, із виступів інших учасників зустрічі можна зробити висновок, що напрямок Pro Bono дуже популярний у світі, а робота Pro Bono у різних країнах має свої особливості.

Наприклад, в Угорщині Всесвітня мережа PilNet працює з громадськими організаціями. До роботи вони залучають також великі юридичні компанії, одну з яких відвідали учасники сьогодні, C.M.S. low&tax, у якій партнери розповіли, що послуги Pro Bono вони надають із задоволенням. До такої роботи залучають також і студентів.

У інших країнах, зокрема у Молдавії, юристи зосереджують увагу на наданні юридичної консультації за певними напрямками. Наприклад, робота у проектах із захисту прав людини, проекти з боротьби із домашнім насильством, надають юридичну допомогу солдатам. Ольга Манолє з Молдавії (організація Promolex),  розповіла, що вона працює у організації, яка має 8-х юристів, які надають юридичні консультації  безкоштовно один раз в місяць. А двічі на тиждень телеглядачі мають можливість звернутися до юристів із запитаннями у прямому ефірі.

У Росії у роботі офісу PilNet заявки на отримання допомоги надходять на сайт, а потім справи розсилаються юристам, які охоче беруться за їх розгляд.