У Києві відбулась сесія стратегічного планування розвитку інституту інтеграторів державної системи безоплатної правової допомоги

13.02.2018

Для актуалізації бачення діяльності мережі інтеграторів в державній системі безоплатної правової допомоги (далі – БПД) в Києві 12 лютого 2018 року відбулась сесія стратегічного планування розвитку інституту інтеграторів. Участь у заході взяли інтегратори місцевих центрів з надання БВПД, представники Координаційного центру з надання правової допомоги, а також донорських та  партнерських громадських організацій. Модераторкою заходу виступила консультантка зі стратегії та управління змінами, керуюча партнерка компанії pro.mova Олександра Бакланова.

Інтегратори – це працівники місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які займаються правопросвітницькою діяльністю, розвитком БПД через розроблення відповідних місцевих цільових програм та проектів, співпрацюють із державними та громадськими організаціями задля розширення доступу до БПД, поширюють правову інформацію у ЗМІ.

З вітальною промовою до учасників сесії звернувся директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, який зазначив, що саме інтегратори є рушійною силою розвитку державної системи БПД. За його словами, саме інтегратори є носіями візії системи БПД, і зараз настав час переглянути та актуалізувати бачення їх діяльності з урахуванням змін та реформ, які зараз відбуваються в країні, у тому числі, і в державній системі БПД.

_dsc0745

Ольга Гальченко координаторка Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» висловила сподівання, що цей захід стане імпульсом для подальшого активного розвитку державної системи БПД. Інститут інтеграторів планувався як експеримент, покликаний донести ідеї, цілі та завдання державної системи БПД до інших місцевих провайдерів правової допомоги, місцевої влади та суспільства загалом. Зараз, після трьох років роботи, інтегратори мають досвід, який необхідно стандартизувати.

Директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома зазначив, що людей для роботи інтеграторами шукали саме в громадському секторі – здебільшого ними стали місцеві активісти, представники громадських організацій. За його словами, це було спричинено тим, що ці люди знають, яким чином робляться зміни, вміють їх продукувати та пропонувати, а також шляхи вирішення проблем, з чим інтегратори справилися у повній мірі. Але необхідно динамічно реагувати на зміни та виклики, тому зараз актуалізація бачення подальшої діяльності інтеграторів як рушійної сили державної системи БПД вкрай важлива.

В ході зустрічі учасники спільно розробляли бачення концепції діяльності мережі інтеграторів на найближчі три роки в фокусі посилення правової спроможності громад.

_dsc0756

_dsc0776_dsc0750_dsc0758_dsc0756

Сесію стратегічного планування розвитку інституту інтеграторів державної системи безоплатної правової допомоги організовано за ініціативи Координаційного центру з надання правової допомоги спільно з Українською фундацією правової допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».