У Києві узгодили бачення перспектив діяльності державної системи безоплатної правової допомоги на найближчі роки

26.02.2018

Протягом двох днів, 22 та 23 лютого, керівний склад державної системи БПД працював над фіналізацією бачення розвитку системи до 2021 року.

20180223_171637У перший день зустрічі, 22 лютого, керівники управлінь та відділів Координаційного центру з надання правової допомоги працювали над формуванням у команди єдиного бачення щодо пріоритетних напрямків діяльності на наступний період. Команда Координаційного центру має єдине бачення щодо успіхів і пріоритетів, тому обговорення подальших напрямків діяльності з огляду на функції, які виконує державна система БПД з урахуванням орієнтації на посилення правової спроможності територіальних громад, відбулось органічно та узгоджено. Учасники зустрічі зазначили, що місія, цінності та підхід у формуванні команди – це надбання державної системи БПД, а тому вони мають залишатися незмінними.

23 лютого працівники Координаційного центру спільно з директорами регіональних центрів з надання БВПД обговорили діяльність державної системи БПД за попередні роки, проаналізували успіхи та невдачі, а також займалися пошуками механізмів по запобіганню та вирішенню проблем з урахуванням попереднього досвіду. Серед головних досягнень діяльності державної системи БПД директори регіональних центрів визначили високий рівень довіри населення щодо послуг, які можна отримати в центрах БПД, а також ефективну взаємодію таких центрів із партнерськими організаціями. Дуже важливо, що в другий день зустрічі в ході дискусії вдалось обговорити проблемні питання та спільно знайти шляхи подолання кризових ситуацій.

_dsc0786Менеджмент державної системи БПД виділив низку впливів, яких передбачається досягти шляхом реалізації, визначених в ході зустрічі, напрямків діяльності. Підвищення якості правової допомоги та розширення доступу до неї шляхом використання новітніх технологій; підвищення кваліфікації працівників державної системи БПД та адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу; акумуляція та поширення кращих практик надання БПД – це основні напрямки діяльності, які спільно визначили пріоритетними на найближчий період учасники дводенної зустрічі.

Захід відбувся за ініціативи Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги у співпраці з Українською фундацією правової допомоги за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».