У Києві пройде ХІ Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

14.03.2014

З 21 по 28 березня в Києві проходитиме ХІ Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. 

Цьогорічні покази Docudays UA об’єднані темою ІДЕОРУПЦІЯ. Цей новотвір від команди фестивалю розглядає корупцію як явище, настільки глибоко вкорінене в свідомості суспільства та чиновників, що спротив йому здатен спровокувати доленосні зміни в країні. Йдеться про корупцію як тотальне порушення прав людини, адже вона неможлива без порушення права доступу до інформації, права на справедливий суд, права на свободу слова та багатьох інших прав.

В 2014 році Docudays UA відмовився від фільму-відкриття, натомість фестиваль звернувся до режисерів, що знімали український протест, і попросив надати їхн найкращі кадри. Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції. Відкриватиме фестиваль хроніка українського протесту: «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Вхід на всі кінопокази у Будинку кіно, кінотеатрі «Кінопанорама» та кінотеатрі «Київ» — безкоштовний.

На фестивалі буде традиційно представлено конкурсну (DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО) та позаконкурсну програму (DOCU/ХІТИ, DOCU/УКРАЇНА, DOCU/СПРОТИВ, DOCU/АРТ, АРТДОКФЕСТ..).

Також  до програми фестивалю включено спеціальні покази та події: обговорення, дискусії, міжнародна конференція, два фотопроекти, а також майстерня документального кіно.

В рамках Правоосвітніх заходів фестивалю Docudays UA 25 березня о 13:00 Українська фундація правової допомоги спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини  проведе панельну дискусію «Адвокати Євромайдану. Про що не писали ЗМІ».  На дискусії буде розкрито можливості законної реалізації фундаментального права на захист на прикладах справ затриманих за обвинуваченням в протестних акціях.