Тренінг для адвокатів з питань доступу до медичної допомоги у Києві

19.05.2016

Сьогодні у Києві проходить тренінг для адвокатів з питань доступу до медичної допомоги затриманих осіб та осіб, які відбувають покарання. У дружній та невимушеній атмосфері адвокати разом із тренером, юристкою МБФ «Вертикаль», Юлією Дороховою обговорили важливі питання захисту осіб, які мають захворювання та уточнили всі важливі аспекти такого захисту, зважаючи на нозологію хвороби.

До участі у заході також долучився представник Уповноваженого з прав людини — Євген Нецветаєв та розповів учасникам про можливості Національного превентивного механізму у співпраці з адвокатами і представив модель роботи Омбудсман +. Практичні приклади, які наводили модератори тренінгу забезпечили жваву дискусію, обмін досвідом та порадами, обговорення тонкощів національного та міжнародного законодавства.

Актуальність теми полягає у тому, що досить часто адвокати, захищаючи своїх підзахисних, які мають захворювання, потребують специфічних знань щодо умов їх лікування, доступу до медичної допомоги, умов тримання та ін. Своїм досвідом та знаннями з адвокатами діляться експерти-юристи та адвокати, які мають напрацювання, результати та перемоги у сфері захисту права на медичну допомогу.

Тренінги у регіонах проходять за уніфікованою програмою. Серед основних питань, які розглядають учасники:

  • практичні аспекти забезпечення права на медичну допомогу у місцях позбавлення волі;
  • можливості Національного превентивного механізму у забезпеченні такого права у місцях несвободи;
  • загальні принципи роботи адвокатів у питаннях захисту права на медичну допомогу;
  • доступ до конфіденційної інформації про стан здоров`я (договір адвоката);
  • використання міжнародних та регіональних механізмів у якості термінових заходів реагування (правило 39 Регламенту Європейського Суду, спецдоповідачі ООН);
  • використання національних несудових механізмів (Уповноважений з прав людини, спостережні комісії при облрадах);
  • та інші питання.

Організатори впевнені, що отримані знання та досвід сприятимуть максимальному ефективному захисту під час доступу до лікування для затриманих осіб.

Дякуємо нашим партнерам — Раді адвокатів м. Києва, Міжнародному фонду «Відродження» , Уповноваженому з прав людини за підтримку у організації тренінгів! На черзі — тренінги у Краматорську, Чернігові, Кіровограді, Вінниці тож запрошуємо адвокатів долучитись до участі!