Створено комітет НААУ з медичного і фармацевтичного права та біоетики

05.08.2017

medpravo5Українська фундація правової допомоги рада вітати створення комітету з медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України. Відповідне рішення про створення комітету було ухвалене засіданням Ради адвокатів України, який відбувся сьогодні — 05.08.2017 — у місті Яремче. Головою комітету було обрано кандидата юридичних наук, завідувача кафедри медичного права ЛНМУ імені Данила Галицького, президента ГО «Фундація медичного права та біоетики України» та юридичної фірми “MedLex” та давнього партнера УФПД Ірину Сенюту. Фундація щиро вітає колег зі створенням потужного експертного осередку, який покликаний стати на захисті прав людини та зробити важливий внесок у побудову правової держави в Україні та розвиток вітчизняної адвокатури.medpravo2

На сьогоднішній день комітет визначив наступні цілі:

 • Сприяння розвитку медичного та фармацевтичного права, правових основ біоетики, права громадського здоров’я у сфері адвокатури.
 • Розширення спеціалізованих практик.
 • Забезпечення ефективного захисту прав людини у сфері охорони здоров’я.
 1. medravo3

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики (надалі – Комітет) є постійно діючим колегіальним дорадчим органом, утвореним при Національній асоціації адвокатів рішенням Ради адвокатів України. Це перший Комітет НААУ, що спеціалізуватиметься за галуззю права.

Комітет функціонуватиме задля виконання статутних цілей НААУ, зокрема:

 • Сприяння підвищенню ролі інституту адвокатури в українському суспільстві та впливу на сферу охорони здоров’я, особливо в умовах спектральної реформи.
 • Сприяння розвитку надання правової допомоги в Україні, зокрема захист прав людини у сфері охорони здоров’я.
 • Сприяння професійному розвитку адвокатів, зокрема шляхом спеціалізованих навчань.
 • Сприяння гармонізації українського законодавства із законодавством Європейського Союзу та його реформуванню з використанням досвіду розвинених демократичних країн, у т.ч. в царині охорони здоров’я.medpravo1

Для того, щоб мати право на надання допомоги в медичному напрямку, адвокати будуть підтверджувати свої знання проходженням спеціалізованого курсу навчання, що залежить від спеціалізації, після отримання якої адвокат буде щорічно підвищувати кваліфікацію у певній галузі встановлену кількість годин.

Задля досягнення найвищої результативності в роботі, комітеті працюватиме у складі 4 секцій:

 • секція з права громадського здоров’я;
 • секція з фармацевтичного права;
 • секція з правових основ біоетики;
 • секція з медичного права.

Наразі комітет вже має план роботи на 2017-2018 роки, що включає в себе проведення другого спеціалізованого навчання для адвокатів з медичного права та налагодження співпраці з медико-юридичними клініками та юридичними клініками, які мають спеціалізацію з медичного права, з метою підвищення рівня практичної складової в освіті правників.medpravo4

Представники комітету заохочують усіх зацікавлених партнерів спостерігати за своєю діяльністю та роботою на сайті НААУ і партнерів та слідкувати за новинами в ЗМІ, де будуть представлені виступи та публікації представників комітету.