Стартувала перша спеціалізована програма з медичного права для адвокатів

27.05.2017

_dsc006927 травня 2017 року Українська фундація правової допомоги спільно з Фундацією медичного права та біоетики України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» розпочали реалізацію першої в Україні навчальної програми з медичного права для адвокатів. Перший тренінг програми вже розпочався в готелі «Raziotel» (м. Київ, вул. Ямська 52). Разом з директором Фундації Миколою Сіомою та президентом Української фундації медичного права та біоетики України Іриною Сенютою на офіційному відкритті програми зі словами підтримки виступили також заступник керівника Відділу спеціальних проваджень Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини Валентина Оболенцева та голова комітету Національної асоціації адвокатів України з питань безоплатної правової допомоги Сергій Вилков.

Наступні три дводенні тренінги в рамках програми відбуватимуть у Львові та Харкові протягом червня — липня._dsc0049

Ініціатива спрямована на забезпечення вільного доступу населення до якісного та своєчасного медичного обслуговування, у тому числі —  в місцях несвободи. Треба визнати, що роками у вітчизняній системі охорони здоров’я склалася практика ігнорування потреб пацієнтів шляхом залучення до цього адвокатів, які цікавляться сферою медичного права та бачать в ній свій подальший професійний розвиток. Нашим пріоритетом є захист права на якісну та своєчасну медичну допомогу населення України, зокрема вразливих соціальних груп (людей, які перебувають у місцях несвободи, та які через позбавлення волі не можуть самостійно його реалізувати)._dsc0055

Одна з ключових передумов виникнення та реалізації ініціативи – недостатній рівень спеціалізації української адвокатури, а відповідно —  значний брак достатньої кількості висококваліфікованих адвокатів, які спеціалізуються у питаннях медичного права.

Для підготовки Групи експертів з медичного права було сформовано навчальну групу з 46 адвокатів, які були відібрані з-понад 250 аплікантів. При формуванні навчальної групи, окрім мотивації та досвіду, враховувався і територіальний критерій, адже метою ініціативи є забезпечення розвитку всеукраїнської мережі фахівців у медичному праві, яка буде здатною до самопідтримки та саморозвитку._dsc0067

Адвокати, яких було відібрано до навчальної групи, проявляли і мають намір надалі проявляти соціальну активність, в тому числі надавати послуги Pro Bono для представників вразливих верств населення та соціально-значущих ініціатив.

Окремий показних актуальності цієї ініціативи – динамічний процес зміни системи відносин у сфері охорони здоров’я та пенітенціарної медицини, який зараз відбувається в Україні. Навчальна програма враховує і розкриває не лише правові відносини у медичній сфері, які діють зараз, але й ті, які можуть прийти їм на зміну в найближчий час._dsc0060

Тренерами навчальної програми будуть 19 висококваліфікованих фахівців у питаннях медичного права – експерти, представники академічного середовища, правозахисники, практикуючі юристи та адвокати.

Ця ініціатива стала можливою завдяки інтенсивній взаємодії Української фундації правової допомоги та Фундації медичного права і біоетики України з Офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини, Національною асоціацією адвокатів України та експертами і практиками з академічних установ, неурядових організацій та органів державної влади.