Справа Pro Bono: адвокати та юристи забезпечили надійний правовий захист конфіденційних даних

20.08.2015

Забезпечення та сприяння проведенню розслідувань злочинів зі сторони влади та правоохоронних органів під час протестних подій на Майдані –  справа честі кожної організації,  яка займається захистом прав людини. Незважаючи на те, що з часу трагічних подій вже минуло майже два роки, на сьогодні проведення розслідувань з боку відповідальних органів майже зупинились.

Правозахисники відзначають низьку зацікавленість державних структур щодо розслідування злочинів під час Революції Гідності, а також небажання прокуратури та міліції приймати активну участь та долучатись до розслідувань. За даними моніторингового дослідження правозахисної організації Amnesty International 2015 року: фактично правосуддя здійснюється вкрай повільно, особливо у справах жертв жорстокого поводження і катувань, факти та індивідуальна відповідальність за які, повинні, в багатьох випадках, полегшити проведення сумлінного розслідування. Багато з причин цих затримок відображають усталену культуру безкарності за міліцейське свавілля в Україні та укорінені недоліки в органах, що відповідають за відповідні розслідування та порушення справ.

У зв’язку з байдужістю державних структур та незацікавленістю у проведенні розслідувань злочинів під час подій на Майдані, адвокати та ряд громадських і правозахисних організацій: Євромайдан SOS, Центр інформації про права людини, ініціатива адвокатів родин «Небесної сотні» громадської ініціативи ОПОРА, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Українська фундація правової допомоги,  виступили з ініціативою формування своєї бази даних – доказів, які підтверджують незаконні дії правоохоронних органів під час подій на Майдані. Такі докази повинні бути зібрані за критеріями, які відповідають вимогам для подання  справ до розгляду в ЄСПЛ: підтвердження дати, автора фото чи відео, місця, де було зафіксовано злочинів та ін. Механізм створення та ведення такої бази – складний та потребував значних зусиль збоку ініціаторів, зокрема у питаннях убезпечення конфіденційності отриманої інформації та подальшого її використання. Незважаючи на відпрацьовану систему у технічному плані, не виключено необережне поводження з базою зі сторони користувачів бази, таких як необережність та ін.

Тож, зважаючи на те, що докази злочинів з боку правоохоронних органів та представників влади проти мітингувальників під час протестів на Майдані є особливо цінною інформацією, яка може у той чи інший спосіб стати доступною, у зв’язку з людським фактором, у квітні виникла потреба захистити базу даних у правовий спосіб та убезпечити дані у зв’язку з можливістю необережного поводження з базою даних.

За захист бази даних у правовий спосіб взялись адвокати  DLA PIPER,  які вирішили виконати роботу на умовах Pro Bono. Адвокатська компанія DLA PIPER є партнером Української Біржі Pro Bono, що створена з метою забезпечення доступу до безкоштовної правової допомоги для населення у тих справах, які мають суспільну значущість. Функції офісу Біржі Про Боно виконує Українська фундація правової допомоги.

 Адвокати та юристи компанії створили положення правового захисту бази даних, тож тепер цінні докази під надійним правовим захистом.  Дякуємо адвокатам  за швидку та оперативну допомогу та важливий внесок з метою захисту бази даних!