Спільні дії МОЗ та громади в напрямку реформування сфери громадського здоров'я

28.01.2017

Українська фундація правової допомоги відвідала першу зустріч з представниками громадського сектору, організовану Центром громадського здоров’я МОЗ України. На заході були обговорені нагальні питання, що викликають занепокоєння суспільства, зокрема, інфекційні та неінфекційні хвороби, реабілітація хворих, вакцинація та донорство крові.

Як наголосив Центр громадського здоров’я, метою зустрічі було погодження вектору дій між громадськістю та Міністерством, співпраця та консолідація зусиль задля подолання кризи в сфері охорони здоров’я. Як наполягає Наталія Нізова, Генеральний директор ЦГЗ, в умовах децентралізації дедалі більш актуальним стає питання співпраці з громадськістю в ході реформ.

Основними векторами роботи у сфері громадського здоров’я МОЗ наразі можна вважати інформування громадськості, розвиток системи обліку захворювань, покращення якості лікування та опіка за дотриманням прав людини, зокрема, у сфері паліативної допомоги. Міністерство наполягає на тому, що акцент потрібно робити на профілактиці та запобіганню розповсюдження суспільно небезпечних хвороб, для чого слід впроваджувати відповідні законодавчі ініціативи та ефективні методи інформування населення.

Фундація підтримує заходи реформування в сфері громадського здоров’я та сподівається позитивно вплинути на процес реформ через формування висококваліфікованої та відповідальної спільноти адвокатів, які спеціалізуються в медичному праві.

16344178_383089118717559_439539308_n