Скільки коштуватиме для звичайного громадянина монополія адвокатури на рівні Конституції?

22.12.2015

Які загрози в собі несе монополізація адвокатури? Чи сприятиме вона покращенню забезпечення прав людини та розвитку правозахисного інституту у цілому?

Про це сьогодні розповіли правозахисники, експерти, під час прес-конференції «Скільки коштуватиме для звичайного громадянина монополія адвокатури на рівні Конституції»?.

Участь у прес-конференції взяли Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, Правозахисний порядок денний, Ірина Думич, координатор гарячої лінії Євромайдан SOS, експерт Центру Громадянських свобод, платформа «Правозахисний порядок денний» Ярослав Толкачов, адвокат, управляючий партнер Адвокатського об’єднання «ЮРІМЕКС».

Серед питань, які розглянули учасники: чи існує монополія адвокатури на рівні Конституції у інших країнах, чи буде ця монополія сприяти покращенню забезпечення права людини на правову допомогу, які перспективи для системи безоплатної правової допомоги принесе введення цієї норми, який вплив це матиме на сам інститут адвокатури і розвитку правової системи України?

Під час заходу представники платформи «Правозахисний порядок денний» звернулись до народних депутатів щодо недопустимості встановлення монополії адвокатури на рівні Конституції України.

Українська фундація підтримує позицію правозахисників щодо недопустимості монополізації адвокатури на конституційному рівні як один із чинників порушення прав та свобод людини та фактору, який потенційно впливатиме на збільшення впливу адвокатури на органи влади.

Повний відеозапис прес-конференції

Довідково:

Платформа «Правозахисний порядок денний» — неформальна коаліція правозахисних організацій, які працюють у сфері моніторингу, аналізу і розробки законодавства у відповідності до принципів прав і основних свобод людини. Учасники платформи: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр Громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр інформації про права людини, Центр дослідження правоохоронної діяльності, Дім прав людини в Києві, Центр «Соціальна дія», Проект «Без кордонів», Євромайдан SOS