Швидка волонтерська допомога: важкохворий переселенець отримав безоплатний курс лікування

07.03.2016

Днями до Центру підтримки та консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв», що працює на базі Чугуївської правозахисної групи, звернувся глухонімий переселенець. Чоловік потребував термінової медичної допомоги через украй серйозне захворювання: онкологія піднебіння з метастазами і відкритою гнійною виразкою лимфоцитоза на шиї. Діяти треба було негайно, на рахунку – кожна година.

Знайшлися люди, які дуже швидко відреагували на проблемну ситуацію. Волонтерка ЧПГ, депутат Чугуївської районної ради Маргарита Лихачова, не вагаючись, минаючи всі бюрократичні процедури, зв’язалася безпосередньо з головним лікарем Чугуївської Центральної районної лікарніВ’ячеславом Грушкою з проханням про допомогу, у чому отримала повну підтримку.

За сприяння В’ячеслава Грушки Харківський обласний онкоцентр призначив переселенцю лікування, а онколог Чугуївської ЦРЛ Юрій Шипенко виписав безкоштовні рецепти на придбання медикаментів для проходження курсу хіміотерапії.

Тільки-но  рецепти передали до Чугуївської центральної районної аптеки №62 (завідуюча – Лілія Бородай), призначені препарати негайно були замовлені й наступного ж ранку доставлені за місцем призначення.

16 лютого на «Станції Чугуїв» Харківським обласним благодійний фонд «Соціальна служба допомоги» видавав продуктові набори. 40 переселенців отримали гуманітарну допомогу, і першим з рук представника Фонду Валерія Задоренка її одержав багатостраждальний хворий. Чоловіка відразу ж відправили до Харкова на госпіталізацію і проходження стаціонарного курсу лікування.

Побажаємо йому якнайшвидшого одужання! І висловимо слова подяки всім тим, хто допомагав людині, яка, через лиха й поневіряння останнього часу навіть не сподівалася на таку увагу з боку правозахисників, волонтерів і лікарів.

Автор  Георгій Кобзар, Чугуївська правозахисна група

Джерело ІРЦ «Правовий Простір»