Розвиток Pro Bono в Україні

07.07.2014

Українська фундація правової допомоги (далі – Фундація) працює над розвитком мережі організацій та адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, та координує діяльність Біржі Pro Bono.

Послуги Pro Bono – це такі професійні послуги (в даному випадку юридичні), що надаються фахівцями добровільно та безоплатно, особливо для малозабезпечених та вразливих верств населення. Отримати юридичну допомогу Pro Bono можуть малозабезпечені громадяни або благодійні, неурядові та освітні організації в справах, що стосуються, в першу чергу, захисту прав осіб з обмеженими фінансовими можливостями.

Важливо знати, що сама Біржа, як і Українська фундація правової допомоги, не надає безпосередню правову допомогу, вона допомагає людям та громадським організаціям, що потребують юридичного захисту, зв’язатися із організацією чи окремим фахівцем, який погодився вести справу заявника.

Біржу Pro Bono створено Українською фундацією правової допомоги спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, а функціонування стало можливим за підтримки програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та Представництва Європейського Союзу в Україні.

Українська фундація правової допомоги є  членом Європейського Альянсу Pro Bono.  З метою поширення досвіду та надання кращих практик Pro Bono Фундація співпрацює з PILnet.

PILnet  — незалежна некомерційна організація, стратегічна мета якої полягає в обєднанні міжнародних мереж, діяльність яких спрямована на забезпечення праведливості та захист прав людини.   PILnet розвиває практику надання юридичної допомоги Pro Bono (у порядку волонтерства) по всьому світу. Центри координації юридичної допомоги Pro Bono створені PILnet в Угорщині, Росії, Китаї, а також його транскордонний Глобальний центр координації, дозволяють встановити безпосередній зв’язок з громадянським суспільством, допомагаючи знайти один одного юристам, які прагнуть надавати допомогу Pro Bono, і тим, хто такої допомоги потребує.

Якщо Ви потребуєте правової допомоги або хочете надавати послуги в мережі Біржі Pro Bono як правозахисник, необхідно заповнити заявку на сайті: http://pro-bono.in.ua  або зателефонувати за номером: +38 (044) 361 38 33.