Розпочався дводенний тренінг з медичного права для працівників органів прокуратури в м. Київ

07.12.2017

Працівники органів прокуратури з усіх регіонів України зібрались сьогодні для участі у дводенному тренінгу з медичного права на тему «Права людини у сфері охорони здоров’я: проблеми правореалізації і правозастосування». Навчання проходитиме 7-8 грудня в приміщенні Premier Hotel Lybid.

_dsc0464

 

До участі в заході запрошено представників різних підрозділів Генеральної прокуратури України, а саме: Управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру у місцях несвободи та Головного слідчого управління.

З вітальним словом під час відкриття тренінгу виступили організатори заходу: Вячеслав Свірець — начальник управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру у місцях несвободи Генеральної прокуратури України; Микола Сіома – директор ВБО «Українська фундація правової допомоги»; Ірина Сенюта – завідувач кафедри медичного права ЛНМУ імені Данила Галицького, голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, президент ГО «Фундація медичного права та біоетики України».

«Україна дедалі частіше стає відповідачем у Європейському суді з прав людини стосовно ненадання медичної допомоги ув’язненим та засудженим. Стан тюремної медицини на сьогодні є близьким до критичного. Обладнання в більшості старе, а то і не справне, більшість лікарень при виправних установах роками не проходили акредитацію в Міністерстві охорони здоров’я, рівень смертності невпинно збільшується у порівнянні з минулими роками. Фактично, прокурор сьогодні є єдиною посадовою особою, яка наділена повноваженнями та здатна реально і дієво вплинути на ситуацію. Проведення тренінгу є надзвичайно корисним та нагально необхідним заходом, особливо враховуючи процеси реформування Державної кримінально-виконавчої служби України та Міністерства охорони здоров’я. Участь у навчанні  дає можливість обміну досвідом представників з усіх регіонів. Безумовно, завдяки спеціалістам, залученим до проведення тренінгу, підвищиться і фаховий рівень працівників наглядових відділів», – зазначив Вячеслав Свірець.

_dsc0469

Микола Сіома привітав прокурорів і зазначив, що взаємодія всіх учасників судового процесу обов’язково матиме позитивний вплив на здійснення правосуддя.

Перший день тренінгу 7 грудня передбачає обговорення п’яти модулів. Розпочав навчання Віталій Константинов з темою «Організація  прокурорського  нагляду за додержанням законів щодо надання медичної  допомоги особам, узятим під варту, та засудженим, реагування на виявлені порушення їх прав у пенітенціарних установах». Після цього Ірина Сенюта висвітлила особливості законодавчого забезпечення системи охорони здоров’я в Україні в контексті медичної реформи, міжнародно-правові механізми і стандарти в галузі охорони здоров’я та прав людини, зокрема практику Європейського суду з прав людини. В умовах медичної і судової реформ питання захисту прав людини у сфері охорони здоров’я особливо гостре, а відтак, обговорення проблем правозастосування в аудиторії прокурорів, які здійснюють нагляд за дотриманням прав людини при виконанні судових рішень, крізь призму надання медичної допомоги, є актуальним. Налагодження мультидисциплінарної співпраці прокурорів, суддів та адвокатів сприятиме комплексному підходу до забезпечення прав людини. Важливо, аби за результатами такої співпраці вибудовувались правозахисні алгоритми, які сприятимуть роботі медичних працівників і гарантуватимуть належність надання медичної допомоги, а також слугуватимуть   людиноцентристським законодавчим змінам.

_dsc0511

Після обіду на учасників чекає обговорення таких тем, як «Особливості надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я пенітенціарної системи та МВС» (тренер Ірина Яковець — начальник управління пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник) та «Особливості призначення судово-медичних експертиз» (тренер Давід Валіахметов — завідувач відділу судово-медичної експертизи потерпілих, звинувачених та інших осіб Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, лікар, судово-медичний експерт). Не менш важливі теми будуть розглянуті під час наступного дня тренінгу 8 грудня.

_dsc0570

Проведення дводенного тренінгу з медичного права для працівників органів прокуратури стало можливим завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» у співпраці з Генеральною прокуратурою України, Національною асоціацією адвокатів України, ВБО «Українська фундація правової допомоги» та ГО«Фундація медичного права та біоетики України».

_dsc0491

_dsc0496