Розпочалась серія навчальних практикумів щодо стандартів надання безоплатної правової допомоги

19.12.2017

Сьогодні розпочалась серія практикумів щодо впровадження в системі безоплатної правової допомоги Стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництві у кримінальному процесі (далі, — Стандарти).

20171219_120545

У липні цього року при Комітеті з питань безоплатної правової допомоги Національної асоціації адвокатів України (далі, — НААУ) була створена робоча група, до складу якої входили представники Координаційного центру з надання правової допомоги (далі, — Координаційний центр), регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Рад адвокатів регіонів, науковці, представники Фундації. Наприкінці вересня ця група представила фінальний варіант Стандартів, узгоджений усіма сторонами, і прийнятий Радою адвокатів України. Наступним етапом стало розроблення Положення про комісію з оцінки якості. До цієї роботи долучилися також представники регіональних центрів та Рад адвокатів з усіх регіонів. У цей же час Представники комісій якості  усіх регіонів пройшли відповідне навчання за участі тренерів з НААУ та Координаційного центру. Тепер логічним етапом впровадження Стандартів є ознайомлення адвокатів регіонів із текстом Стандартів, правилами адвокатської етики, а також іншими документами.

20171219_12062519 грудня перші навчальні практикуми для адвокатів відбуваються у Тернополі та Ужгороді. Під час заходів адвокати будуть ознайомлені з цілями Стандартів  їх структурою та змістом. Зовсім скоро такі практикуми відбудуться в Чернівцях, Івано-Франківську, Харкові, Рівному, Білій Церкві та інших містах України.

20171219_122008Адвокати, які  надають безоплатну правову допомогу за рахунок держави, по завершенні двогодинного практикуму отримують сертифікати про підвищення кваліфікації від НААУ.

Заходи відбуваються за ініціативи Координаційного центру з надання правової допомоги та Національної асоціації адвокатів України у співпраці з Українською фундацією правової допомоги, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».